Geriausia avalynė – kurios nejauti

Tyrinėtojų nuomone, pirmieji batai – tai kažkas panašaus į lokio kailio autus, iš vidaus pašiltintus sausa žole. Tačiau tai tik spėjimai, nes iki mūsų dienų pirmosios avalynės pavyzdžių neišliko. Daugiau žinių turime apie senovės egiptiečių iš palmių lapų ar papiruso pagamintus sandalus, graikų avalynę ir t.t. Per tūkstantmečius avalynės forma, gamybos procesas bei naudojamos medžiagos smarkiai pakito. Nepasikeitė tik avalynei keliami reikalavimai, iš kurių svarbiausi – saugumas, patogumas, dizainas.

Odinė avalynė – be konkurencijos

Vidutiniškai judant žmogaus pėdai per dieną tenka atlaikyti kelių tonų krūvį, todėl didelis dėmesys turi būti skiriamas tinkamai avalynei.

Jeigu pirkdami batus pirmiausia galvojame apie sveikatą ir komfortą – rinksimės odinę avalynę. Odiniai batai turi daugybę privalumų, kuriais negali pasigirti iš sintetinių medžiagų bei kitų odos pakaitalų pagaminti batai. Odinė avalynė „kvėpuoja“, nekeičia formos, ilgai tarnauja, ją lengva prižiūrėti.

Beje, avalynė turėtų būti ir stilinga. Tačiau stilius – tai ne tik šiuolaikinis modelis ir išvaizdi išorė, tai patogumas bei patvarumas. Estetiniu požiūriu avalynė turi tikti prie aprangos, o medicininiu – atitikti higienos reikalavimus, apsaugoti pėdą nuo pažeidimų, nesunkinti judėjimo.

Kulniukas yra būtinas

Renkantis batus ne mažiau už išorę yra svarbus ir padas. Odinės avalynės padas taip pat gali būti odinis arba kaučiukinis, poliuretaninis ar iš kitų sintetinių medžiagų. Jeigu daugiausia laiko praleidžiame darbo kabinete, geriausia rinktis avalynę odiniu padu. Storas poliuretaninis ar kitas sintetinis padas labiau tiks batams, kuriuos avėsime šaltu ir drėgnu oru.

Avalynė būtinai turi turėti kulną. Populiariausias vyriškos avalynės kulnas – 2,5–3,0 cm. Moterų batelių kulniukų aukštis labai įvairus. Tačiau ilgai avėti aukštakulniais nėra sveika. Aukštakulnių mėgėjos šiuos batelius turėtų nešioti su pertraukomis, pvz., persiauti darbe ir pan. Apskritai moterų avalynės spintoje turėtų būti batų, batelių ar basučių įvairių aukščių kulniukais.

Taip pat perkant batus svarbu atkreipti dėmesį į jų pamušalą ir vidpadžius. Kokybiškos avalynės vidpadžiai išimami, pagaminti iš natūralių medžiagų, tai leidžia kojoms „kvėpuoti“, prakaitui pasišalinti.

Avalynės pasiūla įspūdinga. Tačiau išsirinkti kokybiškus batus ar basutes nėra lengva, nes nemažai parduodamos avalynės yra prastos kokybės.

Dažniausiai pasitaikantys defektai: padų lūžiai, nestabilūs kulnai, viršutinės batų dalies įtrūkimai, raukšlėjimasis, atšokantys padai, nelygios siūlės ir pan.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.