Vilnietis Amerikoje žudė milijonierius

Į JAV išvykęs vilnietis Jurijus Kadamovas grobdamas ir žudydamas amerikiečius turtuolius siekė užsidirbti 50 milijonų dolerių

Los Andželo (JAV) teisme praėjusį trečiadienį prasidėjo vienas didžiausių teismo procesų Amerikoje – teisiamųjų suole sėdi du Lietuvos ir Rusijos piliečiai. 40 metų Jurijui Kadamovui iš Vilniaus ir metais vyresniam imigrantui iš Rusijos Jurijui Michaeliui gresia griežčiausia – mirties – bausmė. Byloje minimos dar dviejų Lietuvos piliečių, dalyvavusių grobiant ir žudant turtingus verslininkus, pavardės. Kadamovas buvo pirmasis verslininkas Lietuvoje, pasiūlęs nuomotis limuzinus.

„Jų lavonai ežere gulės vienas ant kito, kol pasieks vandens paviršių“, – šiurpą keliančiais planais su savo bendrais dalijosi buvęs verslininkas iš Lietuvos.

Teisėjams – kraupūs vaizdai

Net ketverius metus trukęs JAV pareigūnų tyrimas dėl žmonių grobimo ir žudymo pagaliau pasiekė Los Andželo teismą. Trečiadienį buvo apklaustas vienas Federalinių tyrimų biuro pareigūnas, tyręs lietuvio ir ruso įkurtos gaujos nusikaltimus. Prisiekusiųjų teismui buvo pranešta apie kaltinamuosius ir jų padarytus nusikaltimus. Kol teismas dar nepradėjo bylos nagrinėti iš esmės, prisiekusiesiems buvo parodyta filmuota medžiaga: iš Šiaurės Kalifornijoje šalia Josmaito nacionalinio parko esančio New Melones ežero vienas po kito buvo traukiami nužudytųjų lavonai. Daugumai jų buvo surištos rankos ir kojos.

Teismo posėdyje dalyvavo ir teisiamieji. Kaip praneša JAV spauda, jie nerodė jokių emocijų, tačiau nužudytųjų artimieji ir draugai, klausydamiesi kaltintojo kalbos, neslėpė ašarų.

Pabėgimas nepavyko

Michaelis ir Kadamovas už grotų pakliuvo 2002-ųjų vasarį. Iki šiol jie kali griežtai prižiūrimame kalėjime. Neišbuvę nė pusės metų už grotų, įtariamieji buvo surengę pabėgimą. Tačiau prižiūrėtojams pavyko užkirsti jiems kelią, kai vienas kartu kalėjęs vyriškis kalėjimo vadovams papasakojo apie pavojingų nusikaltėlių planus. Atlikę kratą prižiūrėtojai rado įvairių įrankių, kuriais buvo ardoma kalėjimo siena.

Po nepavykusio pabėgimo nusikaltėliams draudžiama ne tik tarpusavyje bendrauti, bet ir skambinti artimiesiems į Lietuvą ir Rusiją bei rašyti laiškus. Kadamovas savo vienutėje turi kompiuterį, per kurį gali sužinoti naujienas iš pasaulio. „Už gerą elgesį“, – Vilniuje gyvenantys Kadamovo artimieji LŽ tvirtino, kad jam vieninteliam iš gaujos narių kalėjimo administracija padedant advokatui padarė išimtį.

Gavo 1,3 mln. dolerių

Lietuvos pilietis ir rusas kaltinami pagrobę ir nužudę penkis milijonierius. Pasak kaltintojos Siusanos DeWitt, nusikaltėliai iš savo aukų artimųjų išsireikalavo 1,3 mln. JAV dolerių išpirkų, tačiau pagrobtų žmonių net neketino paleisti. „Buvo atvejų, kai žmogus jau buvo nužudytas, o jie toliau šantažavo jo artimuosius žadėdami įkaitą paleisti“, – gaujos narių žiaurumu stebėjosi pareigūnė.

Federalinių tyrimų tarnybos surašytame kaltinamajame akte teigiama, kad Kadamovas su savo bendru penkis žmones nužudė keturių mėnesių laikotarpiu. Prieš mirtį jie buvo kankinami. Visi įkaitai buvo paskandinti prie Josmaito nacionalinio parko esančiame maždaug 300 metrų gylio ežere. Pareigūnams nužudytųjų lavonus pavyko rasti beveik tuo pačiu metu.

Vilnietis buvo įsitikinęs, kad grobdamas milijonierius galės užsidirbti net 50 mln. dolerių. „Jų lavonai ežere gulės vienas ant kito, kol pasieks vandens paviršių“, – vienam savo gaujos bendrui pareiškė Kadamovas. Kuriam, pareigūnai nepraneša, tačiau toje pačioje byloje kaip vienas pagrindinių kaltinamųjų minimas 33 metų Lietuvos pilietis Petras Krailovas ir iš Latvijos atvykęs 46 metų Ainaras Altmanis. Jie pareigūnams sutiko papasakoti apie gaujos įvykdytus nusikaltimus, todėl vadeivų advokatai piktinasi, kad nužudymų bendrininkai siekia išvengti pačios griežčiausios bausmės.

Grobė išeivius

Nusikaltėliai savo aukas – dažniausiai išeivius iš Rusijos – nusižiūrėdavo iš anksto, paskui apsigyvendavo šalia jų. Iš savo aukų jie reikalavo daugiau kaip 5,5 mln. dolerių, tačiau ne visų pagrobtųjų artimieji ir verslo partneriai sutiko iš karto sumokėti duokles. Banditai jau buvo sumanę būdą, kaip prisivilioti kitas potencialias aukas. Jie nusipirko kelias jachtas ir ketino jas laikyti toje pačioje prieplaukoje, kurioje švartuojasi milijonierių laivai.

Pirmuoju banditų taikiniu tapo iš Rusijos į Los Andželą atsikraustęs

stambus bankininkas 37 metų George’as Savievas. Jis JAV buvo atidaręs dokumentinių ir meninių filmų studiją. Bankininką nusikaltėliai bandė pričiupti įvairiausiais būdais, net inscenizavo autokatastrofą, tačiau Savievui pavyko pasprukti. Tada banditai pagrobė jo verslo partnerį Nicką Kharabadzę, vėliau – jo buhalterę Safirą Ritą Peckler. Už jų išlaisvinimą taip pat buvo reikalaujama milijoninių išpirkų, tačiau bankininkas nesutiko duoklės mokėti. Galiausiai pagrobėjai pagrobtą Kharabadzę privertė paskambinti Savievui ir pakviesti jį į susitikimą. Per šią pasalą verslą JAV ketinęs kurti Rusijos milijonierius buvo pagrobtas. Už jo išlaisvinimą nusikaltėliai gavo 960 tūkst. JAV dolerių, tačiau nei vieno jų nepaleido. Sumokėjusiems išpirką artimiesiems banditai telefonu nurodė viešbutį, kuriame esą jie laikomi. Pagrobėjai žadėjo nežudyti ir buhalterės, tačiau savo pažado neištesėjo.

Mėgo prabangą

Kita banditų auka tapo bankininko verslo partneris Meyeris Muscatelis, Los Andželo nekilnojamojo turto agentas. Duoklę sutiko mokėti tik prabangių automobilių detalių parduotuvę turinčio išeivio iš Rusijos Aleksandro Umanskio šeima. Už jo paleidimą iš artimųjų pagrobėjai reikalavo 235 tūkst. dolerių. Pinigus per porą kartų verslininko artimieji sumokėjo, tačiau įkaitas nebuvo paleistas, kaip ir kiti, buvo nužudytas ir paskandintas ežere.

Visus sandorius gauja tvarkė telefonu. Be to, jie artimiesiems siųsdavo įkaitų garso įrašus, kad šie kuo greičiau sumokėtų išpirkas.

Nusikaltėliai turėjo partnerių Rusijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Per jų sąskaitas įkaitų artimieji turėjo pervesti išpirkas. Už pinigus gaujos vadeivos pirko prabangius namus, automobilius. Pareigūnams pavyko užfiksuoti atvejį, kai banditai įkaitų kortelėmis atsiskaitė prestižinėse parduotuvėse už audinių kailinius.

Išvadino teroristais

JAV spauda skelbia, kad Lietuvos piliečiui gresia mirties bausmė, tačiau advokatai Vilniuje gyvenančius jo artimuosius patikino, kad vyras tokia bausme nebus nuteistas. „Į Lietuvą du kartus buvo atvykęs Jurijaus advokatas ir sakė, kad pavyko įrodyti, jog jis nebuvo gaujos vadeiva“, – vakar LŽ kalbėjo Kadamovo artimieji. Jie neslėpė, kad byloje teisiamas dar vienas jų giminaitis iš Paberžės. Kitas įtariamasis lietuvis gyveno Kaune arba Panevėžyje.

Kai Kadamovas 1991-ųjų pabaigoje pašlijus limuzinų nuomos ir akvariumų gamybos verslui Lietuvoje išvyko į JAV užsidirbti pinigų, namie paliko žmoną ir tuo metu dvejų metų sūnų. Dabar jam – 17 metų. Kai jaunuolis sužinojo apie įtarimus tėvui, suplėšė visas jo nuotraukas, apie jį nenorėjo nė girdėti. Žmonos irgi laukė nemaloni staigmena – Amerikoje Kadamovas gyveno su kita moterimi, su kuria yra susilaukęs vaiko.

Į Lietuvą atvykę sunkiais nusikaltimais kaltinamo vilniečio advokatai norėjo sužinoti, kaip jo šeima gyvena Lietuvoje. Beveik visus pokalbius amerikiečiai filmavo – norėjo parodyti ne tik vienutėje sėdinčiam Kadamovui, bet ir prisiekusiųjų teismui.

Lietuvos piliečio, kuriam gresia mirties bausmė, artimieji ketina lapkritį vykti į teismą. Būtent tada Kadamovas teisme turės papasakoti apie kraupius nužudymus ir įkaitų pagrobimus.

Kadamovo artimieji neslėpė, kad apie kraupius įtarimus jo giminaičiui ir pažįstami jau žino. Gandas apie žiaurius nusikaltimus netruko pasiekti kaimynus. Kai kurie nuo Kadamovų šeimos nusisuko, o gatvėje sutikę vadina „binladenais“, „teroristais“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

3 komentarai į "Vilnietis Amerikoje žudė milijonierius"

  1. sin san

    tokiam banditui tik mirties bausmes linkeciau. dantis uz danti, akis uz aki. o jei mirties bausme nenuteis, kad kosmarai vis likusi gyvenima kankintu. tegul sumoka uz kitu kancias.

  2. Lietuvis

    MIRTIS KACAPIOKUI

  3. gabrielius

    jus visi lopai, meno tevas maste savo dalykus, o jus mum visi visi esat nulis!!!!!!!!!!!!:) 👿 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.