Šykštima paramos karo nuniokotam Libanui

Libaniečių bendruomenė surinko tik 8 tūkst. litų aukų, tariamasi dėl keturių sužalotų vaikų gydymo. Nei Raudonojo Kryžiaus draugija, nei „Caritas“ kol kas neįsitraukia į paramos telkimą.

Lietuvos libaniečių bendruomenės prašymas paremti karo nuniokotą jų gimtinę sulaukė menko atgarsio. Į atidarytą sąskaitą per daugiau nei porą savaičių „įkrito“ apie 8 tūkst. litų, pavyko gauti 3 elektros generatorius ir su viena skrydžių bendrove susitarti dėl 4 sužalotų vaikų gydymo Lietuvoje.

Kitos didžiosios Lietuvos bendrovės neskuba aukoti. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir „Caritas“ irgi netelkia paramos.

Beje, Lietuvos Vyriausybė rugpjūčio pradžioje humanitarinei pagalbai Libane iš rezervo fondo skyrė 300 tūkst. litų. Pažymėtina, kad prieš savaitę visos šalys donorės pažadėjo skirti Libanui 2,5 mlrd. litų.

Pasiūlė numatyti karus

LŽ pasiteiravus Lietuvos libaniečių bendruomenės nario Sami Ghaowi, kaip sekasi rinkti aukas, jis atsakė: „Po truputį“. Pasitikslinus tapo akivaizdu, kad džiūgauti nelabai yra dėl ko.

Nors prieš daugiau nei porą savaičių bendruomenė balsu paprašė užuojautą jų šaliai išreikšti konkrečia pagalba, į nurodytą sąskaitą įplaukė tik 8 tūkst. litų. Dviem nurodytais adresais prašyta nešti daiktus – konservuotą maistą ir geriamąjį vandenį, komunikacijos prietaisus, įvairius vaikiškus, laikinos pastogės, medicinos, virtuvės, civilinės apsaugos reikmenis. Tačiau pavyko gauti tik 3 elektros generatorius.

„Prašėme pagalbos įvairių bendrovių, bet kelios didžiosios atsakė, kad tokiais klausimais reikia kreiptis prieš 4-5 mėnesius, nes jie turi suplanuoti savo biudžetą“, – pasakojo libanietis apie vienos telekomunikacijų bendrovės absurdišką atsakymą, reiškiantį, kad liepą-rugpjūtį vykusio Izraelio ir Libano karinio konflikto pasekmėms reikėjo ruoštis iš anksto.

Atskraidins, bet ar priims?

Libaniečius labiausiai nudžiugino vienos skrydžių bendrovės pažadas dovanoti 10 lėktuvo bilietų iš Turkijos – artimiausios įmanomos susisiekimo vietos. Pasinaudojus šia auka būtų galima atskraidinti 4 sužalotus vaikus ir 4 juos lydinčius suaugusiuosius. Dar 2 vietas skrydžių bendrovė, pasak Ghaowi, yra numačiusi skirti įvykį nušviesiantiems žurnalistams.

Tiesa, kol kas nežinia, ar Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ištesės duotą pažadą vaikus iš Libano priimti gydyti į mūsų ligonines. Vakar SAM LŽ informavo, kad iš principo ministerija nusiteikusi pagelbėti, bet su viena sąlyga – jei Vyriausybė gydymo išlaidoms padengti skirs lėšų. Kol kas ministrų kabinetas šio klausimo nesvarstė.

Negali arba nesvarsto

Paramos telkti neskuba ir dažniausiai tokias misijas atliekančios organizacijos. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos vadovas Artūras Jonkus LŽ sakė, jog kol kas jie negali imtis tokios veiklos. „Mes priklausome federacijai, kuri, skirtingai nei Raudonojo Kryžiaus komitetas – grynai šveicariška institucija, nedirba karinio konflikto zonose. Kol iš jų negavome signalo, draugija negali vykdyti jokių akcijų. Kol sprendžiamas konfliktas, siekiama išsaugoti neutralumą“, – paaiškino jis.

Lietuvos vyskupų konferencijai pavaldus „Caritas“ taip pat nesiima rinkti labdaros. Organizacijos direktoriaus pavaduotoja Janina Kukauskienė LŽ sakė, kad nesvarstė šio klausimo. Pasiteiravus kodėl, moteris išvardijo kelias priežastis. Pasak jos, toks darbas pareikalautų daug laiko, o personalo trūksta. Be to, Kukauskienė abejoja, ar pastangos būtų vertos visuomenės parodytos atjautos. „Žmones labiau jaudina gamtos katastrofos, o ne politiniai konfliktai“, – sakė ji. Moteris neigė, kad Bažnyčia sąmoningai ignoruoja žydų šalies Izraelio ir musulmoniškojo Libano konfliktą.

Viltis – labdaros renginys

Vakar libaniečių bendruomenė dar kartą paskelbė savo kreipimąsi. Ghaowi sakė, kad daugiausia vilčių dedama į rugsėjo 21 dieną Vilniaus klube „Propaganda“ vyksiantį labdaros renginį. Jis pabrėžė, jog šiek tiek rizikuojama, nes vien renginio organizavimui, net ir pritaikius milžiniškas nuolaidas, teks skirti tūkstantį litų iš surinktų aukų. Tačiau libaniečių atstovas džiaugėsi, kad bent jau Lietuvos scenos žvaigždės sutiko koncertuoti be atlygio.

Bendruomenė, garantuojanti, kad visą surinktą labdarą skirs humanitarinei pagalbos misijai Libane, vis dar laukia aukų. Daiktines dovanas kviečiama pristatyti į šias vietas:

TRANSIMEKSA, Sausupio g. 15, LT – 2600, Vilnius (telefonas pasiteirauti 8-5 210 4669);

restoranas Al DIWAN, Girstupio g. 9-12, LT- 44356, Kaunas (telefonas pasiteirauti 8-685 02 501).

Finansinę labdarą prašoma pervesti į sąskaitą:

AB SEB Vilniaus bankas, Lietuvių ir libaniečių bendruomenė, LT 04 7044 0600 0445 1162, akcija „Libano vaikai“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Šykštima paramos karo nuniokotam Libanui"

  1. baisu

    gal Vilniuje ir renkama parama Libanui,bet Siauliuose to negirdejau.reiketu tokis akcijas organizuoti viesai visoje Lietuvoje!

  2. Gytis

    Lietuvos problemas spreskit o ne musulmonus selpkit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.