Lietuvos krepšininkai iškovojo 7 vietą

Lietuvos krepšininkai Japonijoje trinktelėjo durimis. Saitamos „SuperArena” Lietuvos rinktinė paskutinėse pasaulio čempionato rungtynėse 77:62 (30:17, 17:24, 11:13, 19:8) įveikė Vokietijos krepšininkus ir iškovojo 7 vietą.

Su medaliais mintyse į Japoniją vykę Lietuvos krepšininkai tik pakartojo 1998 metų pasaulio čempionato Graikijoje pasiekimą.

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova – po trijų žaidimo minučių rezultatas lygus – 7:7. Lietuvius tempė 5 taškus iš eilės pelnęs L.Kleiza.

Lietuvos krepšininkai taškus pelnydavo aštriais prasiveržimais (K.Lavrinovičius, L.Kleiza, A.Macijauskas), vokiečiai – tritaškiais (P.Rolleris).

Kėlinio pabaigoje lietuviai spurtavo 11:0 ir pasiekė dviženklį pranašumą (30:17). Pirmajame kėlinyje Lietuvos krepšininkai pranoko patys save – A.Sireikos auklėtiniai per 10 minučių suklydo tik 3 kartus.

Antrajame kėlinyje lietuviai didino pranašumą – po D.Songailos ir D.Lavrinovičiau tritaškių – 38:23. Tačiau ir toks pranašumas negarantavo ramybės – po nesportinės L.Kleizos pražangos G.Grunheidas sumažino skirtumą iki 8 taškų – 34:42.

Kėlinio pabaigoje, vokiečiams kelis kartus suklydus puolime, Lietuvos krepšininkai atsakė L.Kleizos dėjimu bei A.Macijausko dvitaškiu – 47:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmėsi 5 taškus pelnęs D.Nowitzki. Jo dėka vokiečiai spurtavo 8:2 ir išlygino rezultatą 49:49. Po A.Sireikos paprašytos minutės pertraukėlės lietuviai atsakė spurtu 6:0.

Juoda diena buvo A.Macijauskui – po tritaškio metimo kamuolys nelietė lanko, kitos atakos metu nepavyko pataikyti iš po krepšio. Per trečiąjį kėlinį lietuviai pelnė 11 taškų (per paskutiniąsias 5 minutes – tik 3).

Ketvirtąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 6:0 – M.Kalniečio, K.Lavrinovičiaus ir L.Kleizos dvitaškiai grąžino 10 taškų pranašumą – 64:54.

Lietuviai nesustojo – D.Lavrinovičiaus ir D.Songailos pastangomis A.Sireikos auklėtiniai spurtavo 15:2 ir, sukaupę 17 taškų persvarą (73:56), neleido suabejoti savo pergale.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Lietuvos krepšininkai iškovojo 7 vietą"