Pasaulio čempionato bronzos medaliai – JAV krepšininkams

Pasaulio krepšinio čempionate bronzos medalius iškovojo JAV krepšininkai, Saitamos „SuperArena” 96:81 (21:27, 29:22, 19:13, 27:19) įveikę olimpinius čempionus argentiniečius, kurie turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.

Argentinos rinktinė antrajame kėlinyje turėjo 9 taškų pranašumą, tačiau antro iš eilės pažeminimo nenorėję patirti amerikiečiai pademonstravo brandų žaidimą ir iškovojo gražią pergalę.

Argentiniečiai, kaip ir rungtynėse su ispanais, startavo sėkmingai – sužaidus 2 minutes turėjo 8 taškų persvarą (15:7). Kėlinio viduryje amerikiečiai, daugiausia L.Jameso pasatngomis, buvo priartėję (15:19), tačiau Argentinos krepšininkams pavyko laimėti pirmąjį kėlinį 27:21.

Antrajame kėlinyje argentiniečiai, vedami C.Delfino, pasiekė rekordinę – 9 taškų – persvarą (43:34). Tačiau NBA žvaigždės atsakė spurtu 13:2 ir išlygino rezultatą (46:46). Paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis C.Anthony tritaškiu pirmą kartą rungtynėse išvedė JAV rinktinę į priekį (50:49).

Trečiajame kėlinyje amerikiečiai įsibėgėjo – po 5 iš eilės L.Jameso taškų JAV krepšininkai pasiekė dviženklį pranašumą (67:57). Ketvirtajame kėlinyje amerikiečiai po efektingo D.Wade’o dėjimo pasiekė 13 taškų pranašumą (79:66) ir iki pat rungtynių pabaigos neleido suabejoti savo pergale.

Argentiniečių viltis pakovoti dėl pergalės palaidojo efektingas D.Wade’o žaidimas ketvirtajame kėlinyje – Majamio „Heat” žvaigždė per paskutinįjį ketvirtį pelnė 16 taškų.

JAV: D.Wade’as – 32 (10/14 dvit., 3/3 trit.), L.Jamesas – 22, C.Anthony – 15, E.Brandas – 11, D.Howardas – 7, Ch.Paulas – 4.

Argentina: L.Scola – 19, A.Nocioni – 18, C.Delfino – 13, E.Ginobili – 10, J.Sanchezas ir F.Oberto – po 6.

Rytoj 10.30 val. dėl 7 vietos susitiks Lietuvos ir Vokietijos rinktinės, o 13.30 val. prasidės pasaulio krepšinio čempionato finalas, kuriame susigrums Graikijos ir Ispanijos krepšininkai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma .