Nervų karas: Lietuva – Italija 71:68

Lietuvos krepšininkai tęsią žygį Japonijoje. Pasaulio krepšinio čempionate, Saitamos „SuperArena”, Lietuvos rinktinė po atkaklios ir permainingos kovos 71:68 įveikė Italiją ir pateko į turnyro ketvirtfinalį. Būsimasis varžovas – Ispanijos bei Serbijos ir Juodkalnijos poros nugalėtojas.

M.Belinelli, iki rungtynių pabaigos likus 8 sekundėms (lietuviai pirmavo 69:67 – red.), prametė vieną baudos metimą iš dviejų. Prasižengus italams, baudų stojo mesti L.Kleiza – abi netaikliai. Kamuolį atkovojo D.Songaila – jo baudos metimai taip pat netaiklūs. Paskutinįjį suvalkiečio metimą pataisė D.Lavrinovičius – 71:68. Paskutinę sekundę prieš G.Basile prasižengė A.Macijauskas. Italas prametė visas tris baudas.

Kovą dėl išlikimo sėkmingiau pradėjo italai – 4 taškus iš eilės pelnė R.M.Roca.

Pirmuosius lietuvių taškus dėjimu pelnė D.Lavrinovičius. Netrukus aštriais prasiveržimais italų gynybą išmaudė M.Kalnietis ir A.Macijauskas. 6:5 – lietuviai priekyje.

Tritaškiais apsikeitė A.Gigli ir D.Lavrinovičius, du taškus pelnė rungtynes aktyviai pradėjęs R.M.Roca. 10:9 – priekyje C.Recelcati auklėtiniai.

Lietuviai vėl neišvengė klaidų – du kartus kamuolį prarado A.Macijauskas, kartą – D.Songaila ir G.Gustas. Per pirmąjį kėlinį A.Sireikos auklėtiniai suklydo 6 kartus.

Italai Lietuvos krepšininkų klaidas pavertė taškais – taikliai atakavo R.M.Rocca ir A.Gigli.

Antrojo kėlinuko pradžioje taikliai atakavo K.Lavrinovičius ir L.Kleiza. Jiems tritaškiais atsakė F. Di Bella ir M.Belinelli. 28:24 – italai priekyje.

A.Sireikos auklėtiniai neatsiliko – tritaškį įsūdė A.Macijauskas, du taškus pelnė D.Lavrinovičius, galingu dėjimu lietuvius į priekį išvedė M.Kalnietis – 31:30.

Džiaugsmas truko neilgai – persvarą italams grąžino tritaškį pataikęs M.Belinelli. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis rezultatyviu prasiveržimu italų gynybą sugriovė M.Kalnietis.

Trečiasis kėlinukas lietuviams prasidėjo nuostolingai – atakuojantį R.Javtoką grubiai sustabdė A.Gigli. Lietuvos aukštaūgis buvo priverstas palikti aikštę. Bėdos tuo nesibaigė – dviem tritaškiais lietuvius nubaudė F. Di Bella.

Dvitaškiais atsakė D.Lavrinovičius, D.Songaila ir L.Kleiza. 44:43 – trapi Lietuvos rinktinės persvara.

Lietuviai taškus rinko baudos metimais – juos realizavo D.Songaila, M.Kalnietis, G.Gustas, italai – tritaškiais – taikliai atakavo A.Pecile. 50:47 – lietuviai priekyje.

Paskutinysis kėlinukas prasidėjo taikliais A.Macijausko ir R.Javtoko dvitaškiais. Tritaškiu atsakė M.Soragna.

Netrukus prasidėjo lietuvių krepšinio šou – du A.Macijausko tritaškiai, rezultatyvus prasiveržimas, D.Lavrinovičiaus dėjimas su pražanga ir rekordinis lietuvių pranašumas – 66:56.

Italai kovojo iš paskutiniųjų – tritaškį su pražanga įmetė M.Mordente, po L.Kleizos klaidos puolime dvitaškį pelnė F. Di Bella, 5 iš eilės M.Belinelli taškai ir 10 taškų pranašumo lyg nebūta – 69:67.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .

12 atsiliepimų į "Nervų karas: Lietuva – Italija 71:68"