Seimo Pirmininkas ragino kauniečius nesnūduriuoti

Viktoro Muntiano susitikime su Kauno gyventojais liejosi ašaros ir įvairūs priekaištai valdžiai

Vakar Kauno apskrityje apsilankęs Seimo Pirmininkas Viktoras Muntianas teigė, kad šis regionas kol kas atsilieka tiek nuo Vilniaus, tiek nuo Klaipėdos, tačiau turi kur kas didesnį potencialą. Kauniečiams jis pažadėjo apsvarstyti keletą įstatymų pataisų. Parlamento vadovas atkreipė dėmesį, kad dalis problemų kyla ne dėl blogų įstatymų, bet dėl vietos valdžios neveiklumo.

Krepšinio rungtynių nežiūrėjo

Ryte Seimo Pirmininkas pirmiausiai susitiko su Kauno apskrities viršininku ir regiono savivaldybių merais. Po to net keletą valandų bendravo su apskrityje dirbančiais seniūnais.

Nepaisant tuo metu vykusių labai svarbių Lietuvos-Brazilijos krepšininkų rungtynių, vyko gana karšta diskusija, kurią nutraukęs V.Muntianas pranešė, kad lietuviai įveikė brazilus. Parlamento vadovui apie tai buvo pranešta SMS žinute.

„Su seniūnais kalbėjome apie valdymo sistemą. Manau, kad turėtų būti aiškiai reglamentuota jų kompetencija. Seniūnai taip pat privalo valdyti finansinius resursus. Teko lankytis ir kitose apskrityse, seniūnų nuomonės dėl tiesioginių rinkimų yra skirtingos. Kauniečiai labiau palaiko modelį, kai seniūnai yra ne renkami, o skiriami“, – sakė V.Muntianas.

Lydėjo gausus būrys partijos kolegų

Kartu su Seimo Pirmininku vakar į Kauną atvyko gausus Pilietinės demokratijos partijos narių desantas, vadovaujamas frakcijos seniūno Henriko Žukausko. Buvo skelbta, kad tai oficialus parlamento vadovo vizitas, tačiau susidarė įspūdis, kad V.Muntianas atvyko kaip partijos vadovas.

„Kvietėme ir kitų partijų Seimo narius, tačiau, matyt, jie atostogauja. Atvykau kaip Seimo Pirmininkas“, – tikino V.Muntianas.

Jau ne pirmus metus kalbama apie blogėjančią vietinės reikšmės kelių būklę. Susitikęs su rajono merais, Seimo vadovas žadėjo padėti spręsti šią problemą. Sanglaudos fondo pinigai skiriami tik magistraliniams ir regioniniams keliams, todėl V.Muntianas ragino daugiau lėšų skirti iš Kelių fondo.

„Jau rengiame reikalingas pataisas, kad vietinės reikšmės keliams ir gatvėms iš šio fondo būtų skirta ne 20, o 35 procentai lėšų“, – tikino Seimo Pirmininkas.

Leis statyti patvankas?

Paklaustas apie pagrindines Kauno ir regiono problemas, V.Muntianas teigė, kad apskrityje reikia sukurti palankesnes sąlygas investicijoms. Jis taip pat paminėjo ir buksuojantį Kauno laisvosios ekonominės zonos projektą.

Tuo tarpu Kauno apskrities viršininko pavaduotojas Benjaminas Zigmantas Kazakevičius atkreipė dėmesį, kad problemų sukelia teritorijos paėmimas visuomenės poreikiams. Iki šiol tai buvo reglamentuota Vyriausybės nutarimu. „Tačiau pastebime, kad to nepakanka. Reikėtų, kad Seimas priimtų įstatymą, kuriame viskas būtų griežtai apibrėžta“, – sakė pavaduotojas.

Pilietinės demokratijos frakcijos seniūnas H.Žukauskas teigė, kad su kauniečiais kalbėta ir apie kitų įstatymų pataisas. „Gavome net parengtą projektą, kuriuo siūloma leisti Nemune statyti patvankas. Būtinai šį klausimą svarstysime. Kažkada buvo uždrausta statyti tokius įrenginius, tačiau, norint atgaivinti laivybą, reikia reguliuoti ir vandens lygį“, – tvirtino politikas.

Iš alaus daryklos į bažnyčią

Seimo Pirmininkas vakar po pietų apsilankė bendrovėje „Ragutis“, kur jam buvo pasiūlyta degustuoti įvairių rūšių alaus. Po to parlamento vadovas nuvyko į Prisikėlimo bažnyčią ir susitiko su jos klebonu Vytautu Grigaravičiumi.

Vakare Savivaldybės didžiojoje salėje V.Muntiano laukė susitikimas su kauniečiais. Seimo Pirmininkui pradėjus dėstyti planus, kaip ketina dirbti mažumos Vyriausybė, iš salės pasigirdo replikos, kad kauniečiai norėtų, jog politikas išklausytų jų bėdų.

Tačiau, suteikus progą pasisakyti visiems norintiesiems, salėje kilo šurmulys. Vienu metu susidarė įspūdis, kad čia vyksta ne susitikimas su Seimo vadovu, o turgaus lygio derybos. Ypač aktyvi buvo viena moteris, kuri garsiai rėkė apie pavogtą jos kanalizaciją. „Nutildykite pagaliau tą bobą“, – pasigirdo replika iš salės. Tačiau tai padaryti nebuvo lengva.

Šalia Ringaudų žemės neatgaunantys žmonės parlamento vadovui įteikė raštą, kad būtų atsižvelgta į jų problemas. Jų pavyzdžiu pasekė dar keletas kauniečių.

Dar prieš susitikimą nuomininkai Seimo vadovui įteikė peticiją. Tačiau kalbėdama salėje nuomininkų atstovė net apsiverkė. „Su mumis elgiamasi ne kaip su žmonėmis, o kaip su priedais prie savininkų turtų“, – teigė moteris.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Seimo Pirmininkas ragino kauniečius nesnūduriuoti"

  1. Kaunietis

    Ka jis cia reklamuojasi. Juk aisku, kad jis neivykde uzduoties ir nepereme Darbo partijos kontroles. Taigi, ateitis aiski – bus (kaip ir yra) socdemu satelitas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.