Siūloma nustatyti palankesnes mokestines sąlygas šalies bendrovėms

Siūloma sudarytų palankesnes mokestines veiklos Lietuvoje sąlygas bendrovėms, užsiimančioms kitų bendrovių valdymo veikla bei suteiktų galimybę gyventojams, baigusiems vykdyti individualią veiklą, be mokestinių pasekmių perduoti įsigytas ir nerealizuotas prekes įsteigtai naujai įmonei.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė šiam Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Šiuo metu galiojančiame Pelno mokesčio įstatyme turto vertės padidėjimo pajamos iš akcijų perleidimo yra priskiriamos bendrovės pajamoms, nuo kurių turi būti mokamas pelno mokestis.

Įstatymo pakeitimo ir papildymo projekte, atsižvelgiant į ES valstybių praktiką, siūloma tam tikrais atvejais neapmokestinti bendrovių turto vertės padidėjimo pajamų iš akcijų perleidimo.

Tokios pajamos būtų neapmokestinamos, jeigu akcijas perleidžianti bendrovė turi daugiau nei 25 proc. balsus suteikiančių įmonės, kurios akcijos perleidžiamos, akcijų ne trumpiau kaip 3 metus be pertraukų. Be to, bendrovė, kurios akcijos yra perleidžiamos, turi veikti Europos ekonominės erdvės valstybėje arba šalyje, su kuria sudaryta ir taikoma dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis ir būti pelno arba analogiško mokesčio toje šalyje mokėtoja.

Projekte taip pat siūloma dėl tokių akcijų perleidimo susidariusius nuostolius leisti tam tikra tvarka atskaityti iš apmokestinamųjų vertybinių popierių perleidimo pajamų, tačiau neperkelti į kitus mokestinius metus.

Kitomis šio projekto nuostatomis siūloma sudaryti palankesnes mokestines sąlygas gyventojams tęsti veiklą pakeitus veiklos formą. Siūloma sudaryti sąlygas gyventojams, baigusiems vykdyti individualią veiklą, individualios veiklos vykdymo metu įsigytas ir nerealizuotas prekes be mokestinių pasekmių perduoti savo ar sutuoktinio įsteigtai įmonei.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.