Gyventojai maištauja prieš didėjančius mokesčius

Daugiabučius namus administruojančių bendrovių „City service“ ir „Žaidas“ veikla kauniečiams kelia vis daugiau klausimų, į kuriuos atsakymų jie kol kas neranda

Už liepos mėnesį gavę sąskaitas Pramonės prospekto ir Centro gyventojai buvo nemaloniai nustebinti. Bendrovėms „City service“ ir „Žaidas“ pradėjus administruoti daugiabučius namus, paslaugos pabrango keliais litais. Žmonės baiminasi, kad tai tik pradžia.

„Jau girdėjome, kad Klaipėdoje pradėtas rinkti ir skaičiavimo mokestis. Bijau, kad ir iš mūsų bus paprašyta papildomų pinigų. Nepasitikime naujaisiais administratoriais, todėl svarstome galimybę steigti bendriją“, – teigė Pramonės prospekto 55-ojo namo gyventojas.

Bando pabėgti nuo verslininkų

Kauno miesto politikai ir Savivaldybės administracijos atstovai taip pat sulaukia nemažai gyventojų nusiskundimų dėl pasikeitusių mokesčių. Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnas Andrius Kupčinskas pirmadienio vakarą susitiko su Pramonės pr. 53-iojo ir 55-ojo namo gyventojais.

Politiko teigimu, šį susitikimą inicijavo patys gyventojai, pradėję domėtis, kaip įkurti bendriją ir atsisakyti bendrovės „City service“ paslaugų.

„Žmonės skundėsi, kad padidėjo mokesčiai už aplinkos tvarkymą, neaišku, už ką imamas administravimo mokestis. Pastaruoju metu tokių skundų padaugėjo. Pagal Civilinį kodeksą, bendriją norintys įsteigti gyventojai gali kreiptis į administruojančią bendrovę, kuri per 30 dienų privalo padėti tai padaryti“, – teigė politikas.

Nusiteikę karingai

Į susitikimą su politiku atėję kelios dešimtys Pramonės pr. dviejų namų gyventojų buvo nusiteikę karingai. „Pastebėjau, kad žmonėms trūksta elementarios informacijos. „City service“ nesiteikė informuoti, kiek yra sukaupta namų fonde lėšų. Dėl to ir kyla toks triukšmas“, – sakė A.Kupčinskas.

„Grįžęs iš atostogų radau sąskaitą, kad už kiemo aplinkos tvarkymą jau reikia mokėti 12 litų per mėnesį. Anksčiau buvo mažesnė suma. Be to, šią sąskaitą galime apmokėti tik banke „Snoras“. Tai nepatogu. Reikia kurti bendriją. Tik tada žinosime, kam panaudojami mūsų pinigai“, – teigė Pramonės 55-ojo namo gyventojas Valentinas Čivilis. Kiti gyventojai taip pat buvo nusiteikę steigti bendriją ir patys rūpintis savo namais.

„Iš tiesų žmonės nusiteikę gana karingai. Tačiau viskas priklausys nuo jų aktyvumo. Bendrijai turi pritarti daugiau nei pusė namo gyventojų. Manu, kad tai efektyvesnis būdas pasirūpinti savo gerove. Administratorius gali net nepasitaręs su gyventojais atlikti darbus, kurių vertė neviršija 10 tūkstančių litų. Tai gali taip pat sulaukti nepasitenkinimo“, – sakė A.Kupčinskas.

Nepatenkinti ir Centro gyventojai

„Kauno dienos“ redakcija gavo nemažai elektroninių laiškų, kuriuose kauniečiai skundžiasi bendrovės „Žaidas“ veikla. Neseniai Centro ir Senamiesčio gyventojai gavo pirmąją sąskaitą už du mėnesius.

Viena vasario 16-osios gatvės gyventoja buvo nustebinta, kai šios bendrovės atstovai pateikė sąskaitą už šilumos sistemų priežiūrą. „Mes šildomės dujomis, karšto vandens nėra. Už ką šis mokestis?“ – retoriškai klausė moteris.

Ją taip pat stebina, kad mokesčius galima sumokėti tik „Snoro“, „Ūkio“ bankuose. „Anksčiau atsiskaitydavau internetu per „Hansabanką“ ir buvo labai patogu“, – teigė Vasario 16-osios gatvės gyventoja.

Kitas kaunietis nuogąstauja, kad „Žaidas“ nesugebės namų parengti šildymo sezonui. „Labai realu, kad Centro gyventojų laukia panaši šilumos tinklų avarija, kokia šią žiemą įvyko Telšiuose“, – rašoma kito kauniečio elektroniniame laiške.

Bendrovė priekaištus atmeta

Bendrovės „City service“ gen. direktorius Žilvinas Lapinskas įsitikinęs, kad nemaža dalis gyventojų priekaištų susiję su politikavimu, tačiau pripažino, kad pirmaisiais mėnesiais gali kilti įvairių klausimų.

„Tai natūralu. Pasikeitė sąskaitų forma ir kiti dalykai. Esame pasirengę, kad 2-3 mėnesius sulauksime ypač daug klausimų, tačiau vėliau viskas bus sustatyta į savo vietas. Esu tuo įsitikęs“, – teigė jis.

Paklaustas apie padidėjusius mokesčius už aplinkos tvarkymą, Ž.Lapinskas tikino, kad įkainius pakėlė jų pasamdyta firma – Panemunės butų ūkis. „Tai ne nuo mūsų priklauso. Įkainius tvirtina miesto Taryba“, – sakė verslininkas.

Pabrango ir šilumos sistemų priežiūra

Jis atmetė ir nuogąstavimus, kad gali būti netinkamai pasirengta šildymo sezonui. „Šiandien bus pasitarimas Savivaldybės administracijoje. Pateiksime grafikus ir garantuoju 100 procentų, kad viskas bus padaryta laiku“, – teigė Ž.Lapinskas.

Vaistinės g. 4A gyvenantis Mindaugas Braziulis teigė, kad anksčiau už šilumos sistemos priežiūrą jis kas mėnesį mokėjo 11,72 lito, o dabar už du mėnesius gavo 31,99 lito sąskaitą.

Ž.Lapinskas neneigė, kad buvo pasamdyta kita šiuos darbus atliksianti firma, tačiau teigė, kad maksimaliai leistini tarifai nėra viršyti.

Paklaustas apie Klaipėdoje įvestą skaičiavimo mokestį, „City service“ garantavo, kad tokio mokesčio Kaune nebus. „Mes to net nesvarstome. Kiekvienas miestas turi savo specifiką, todėl kauniečiai gali būti ramūs“, – sakė verslininkas.

Jis neslėpė, kad tiek „Žaidas“, tiek „City service“ iš gyventojų sulaukia skambučių dėl bendrijų steigimo, tačiau konkrečių veiksmų iki šiol nebuvo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.