„Mažeikių naftoje“ – politinė rokiruotė

Į valdžią atėjus keturioliktajai Vyriausybei, rugsėjo mėnesį iš „Mažeikių naftos“ valdybos pirmininko pareigų bus pašalintas buvęs ūkio viceministras Nerijus Eidukevičius, jį pakeis jo įpėdinis – dabartinis Lietuvos ambasadorius Turkijoje Vytautas Naudužas.

Ūkio ministras Vytas Navickas dienraščiui „Respublikai“ teigė, kad N. Eidukevičius į „Mažeikių naftos“ valdybą buvo deleguotas ne kaip valstybės tarnautojas, o kaip pilietis, ir juridinių kliūčių jo išlikimui valdybos pirmininko poste nėra.

„Teisė taip leidžia, bet nuo rugsėjo Mažeikių įmonės valdybai turėtų vadovauti naujasis viceministras V. Naudužas“, – prasitarėV. Navickas, tvirtindamas, kad tokiame svarbiame poste norima turėti „Vyriausybės žmogų“.

Pasak V. Navicko, V. Naudužo kandidatūrai jau pritarė Valstiečių liaudininkų partijos taryba, ir viceministru jis bus patvirtintas rugsėjo 5 arba 6 dieną, o netrukus po to jis „Mažeikių naftos“ valdyboje esą pakeis N. Eidukevičių. Tapęs ūkio viceministru, V. Naudužas turės rūpintis ne tik „Mažeikių naftos“ pardavimo reikalais, bet ir Europos Sąjungos ir vidaus rinkos koordinavimo klausimais. Buvęs viceministras dar 4 mėnesius įmonei teiks konsultacijas, į kurias, V. Navicko žodžiais, „bus atsižvelgta arba neatsižvelgta“.

Ministras vis dėl to pripažino, jog N. Eidukevičius įgijo nemenką Mažeikių įmonės vadovybės simpatijų.

„Buvau susitikęs su Paulu Nelsonu Englishu („Mažeikių naftos“ generaliniu direktoriumi) ir jis prašė, kad N.Eidukevičius tolesnėje įmonės veikloje dalyvautų bent jau iki pardavimo sandorio su „PKN Orlen“ pabaigos“, – teigė V. Navickas.

Pasak jo, N. Eidukevičius Mažeikių įmonės veikloje dalyvaus kaip konsultantas, tačiau valdybos pirmininko poste jis tikrai neliks.

„Mažeikių naftos“ Komunikacijos skyriaus viršininkas Giedrius Karsokas „Respublikai“ teigė apie būsimas permainas nieko negirdėjęs. Pasak jo, norint N.Eidukevičių pakeisti V. Naudužu, pirmiausia reikia sušaukti įmonės stebėtojų tarybos posėdį, kuris naująjį viceministrą patvirtintų valdybos nariu. Savo ruožtu Mažeikių įmonės valdyba turėtų V. Naudužą išrinkti savo pirmininku.

„Mažeikių naftos“ pirkėjai „PKN Orlen“, rodos, didelės svarbos pokyčiams įmonės valdyboje neteikia. Lenkų įmonės atstovas spaudai Davidas Piekarzas „Respublikai“ tvirtino, esą „tokie pokyčiai yra vidinis Lietuvos Vyriausybės reikalas, ir „PKN Orlen“ jų nekomentuoja“.

„Tikimės, kad valdybos pirmininko pakeitimas netirės įtakos sandorio baigčiai“, – sakė D. Piekarzas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.