VDU studentas – pasaulio čempionas

Lietuvos orientavimosi sporto lyderis S.Krėpšta iškovojo du medalius

Kaunietis Simonas Krėpšta tapo pasaulio studentų orientavimosi sporto čempionu. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentas buvo pajėgiausias vidutinės trasos varžybose.

6,1 km distanciją su 21 kontroliniu punktu Lietuvos rinktinės lyderis įveikė per 32 minutes 37 sekundes, aplenkęs prancūzą Filipą Adamskį (34:26) bei norvegą Stigą Alvestadą (34:50).

Pasak Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidento Česlovo Garbaliausko, S.Krėpštos apdovanojimas – pirmasis aukso medalis, iškovotas pasaulio studentų čempionatuose ar universiadose po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Vakar S.Krėpšta iškovojo dar vieną medalį – jis sprinto varžybose finišavo antrasis.

3,3 km distanciją su 22 kontroliniais punktais kaunietis įveikė per 14 minučių 19,9 sekundės, pralaimėjęs tik norvegui Oisteinui Kvaliui Osterbo (14:07,1). Bronzos apdovanojimas šioje distancijoje atiteko šveicarui Fabijanui Hertneriui (14:22,7).

48-asis vidutinėje distancijoje tarp 89 finišavusių dalyvių buvo Paulius Kudriavcevas (41:51).

Moterų vidutinėje distancijoje Diana Vosyliūtė buvo keturioliktoji (35:02), Indrė Valaitė – 30-oji (37:44), Evelina Grigaitė – 39-oji (39:28), o Edita Martusevičiūtė tarp 74 finišavusių sportininkių užėmė 40-ąją (40:50) vietą. Aukso medalį iškovojo norvegė Linė Hagman (31:30).

Sprinto distancijoje Agnius Čiapas (15:28,8) tarp 76 startavusių dalyvių buvo 28-asis, o P.Kudriavcevas (15:35,6) – 32-asis.

Merginų grupėje sėkmingiausiai iš lietuvių startavo I.Valaitė, kuri 2,8 km distancijoje su 16 kontrolinių punktų sugaišo 15 min. 23,5 sek. ir užėmė dvyliktąją vietą. E.Grigaitė (16:13,2) liko 29-oji, D.Vosyliūtė (16:36,3) – 38-oji tarp 61 startavusios sportininkės.

Nugalėjo Čekijos orientacininkė Dana Brozkova (14:24,3).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .