Ketvirtadienio naktį jungtinės Vilniaus ir Varėnos pasieniečių pajėgos Šalčininkų rajone vaikėsi keturis įtartinus automobilius. Manoma, kad du iš jų gabeno neteisėtus krovinius, kiti du – žvalgė kelią.
Operacijos metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams taip pat įkliuvo keturi asmenys, siejami su kontrabandos gabenimu bei daugiau kaip 30 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių.
Rugpjūčio 17 d. naktį VSAT Vilniaus rinktinės G.Žagunio užkardos pasieniečiai gavo informacijos iš Varėnos rinktinės kolegų, kad Šalčininkų rajono Velniaraisčio miške, esančiame prie pat valstybės sienos, pastebėtos įtartinos šviesos. Jas užfiksavo stebėjimo bokšte budėję Varėnos pasieniečiai.
Į nurodytą vietą nuvykę patruliai, miške aptiko automobilį „Audi 200”. Artėdami prie jo tarnybiniu automobiliu, pasieniečiai dar spėjo pamatyti, kaip iš mašinos išlipęs jos vairuotojas, pasislėpė miške.
Likimo valiai palikto „Audi 200” salone VSAT pareigūnai rado 9 tūkstančius 700 pakelių rusiškų cigarečių „Prima Klasičeskaja” ir „Saint George Lights”.
Apžiūrinėdami vietovę, pasieniečiai pastebėjo iš Velniaraisčio miško Šalčininkų link nuvažiuojantį nenustatytos markės automobilį. Apie įtartiną transporto priemonę buvo pranešta Varėnos rinktinės pasieniečiams bei Šalčininkų rajono policijai.
Netrukus Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties būrio ekipažas ties sankryža Šalčininkai – Turgeliai sulaikė „Audi A6” markės automobilį.
Paaiškėjo, kad jį vairavo 23 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Kartu su juo vyko dokumentų neturėjęs jaunuolis, kuris prisistatė ten pat gyvenančiu vairuotojo bendraamžiu. Spėjama, kad būtent šio automobilio keleivis ir buvo Velniaraisčio miške rastosios „Audi 200” vairuotojas.
Kol pareigūnai tikrino sustabdytą „Audi A6”, buvo gauta informacija, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esančio Baušių kaimo prieigose pastebėtas dar vienas įtartinas automobilis.
Paaiškėjo, kad tai „Opel Vectra” markės mašina, važiuojanti Šalčininkų link. Šį automobilį VSAT Vilniaus rinktinės operatyviniškai sulaikė vienoje miestelio gatvėje. Juo vyko 23 Šalčininkų ir 27 metų Vilniaus rajono gyventojai.
Tuo pačiu metu kita VSAT Vilniaus rinktinės operatyvininkų grupė, kuriai talkino specialiojo pasieniečių būrio pareigūnai, Šalčininkų rajono Mikantonių kaimo prieigose aptiko ketvirtą automobilį – „Volkswagen Passat”.
Jame rasti 9 tūkstančiai 250 pakelių cigarečių „Saint George” ir „Saint George Lights”.