Terorizmo saugotis reikia visiems

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo Alvydo Sadecko nuomone, panikuoti dėl teroro grėsmės nereikia, tačiau turime būti budrūs

„Manyčiau, kad pavojus Lietuvoje nepadidėjo, tačiau jis tikrai nesusilpnėjo, ir mes turime būti budrūs, turime būti pasiruošę“, – žurnalistams vakar sakė NSGK vadovas Alvydas Sadeckas, reaguodamas į ketvirtadienį Londoną sukrėtusius teroro išpuolius, per kuriuos žuvo mažiausiai 37 žmonės.

Kviesis teisėsaugos institucijas

A.Sadeckas patikino, jog „tai, kas Lietuvoje daroma, yra pakankamai terorizmo prevencijos atžvilgiu, adekvatu šitai situacijai“, tačiau pabrėžė, jog „po įvykių tarptautiniame kontekste galima pažiūrėti, ką dar galima pakoreguoti“.

NSGK vadovas patvirtino, jog į artimiausią komiteto posėdį ketinama pasikviesti Valstybės saugumo departamento, kitų teisėsaugos institucijų atstovus, kad pateiktų informaciją dėl Lietuvoje šiuo metu taikomų antiteroristinių priemonių.

A.Sadeckas taip pat pripažino, jog tarptautinės bendruomenės pastangos užkirsti kelią terorizmui iki šiol bevaisės.

Bendros priemonės kol kas nepadeda

„Liūdni įvykiai Londone eilinį kartą parodė, jog teroristinės jėgos toliau planuoja ir rengia išpuolius, toliau tęsia savo veiklą, o tarptautinės bendrijos priemonės užkirsti kelią tokiems aktams neduoda reikiamų rezultatų“, – sakė A.Sadeckas.

NSGK vadovo manymu, kelias terorizmui bus užkirstas tik tuomet, kai bus sunaikintos pagrindinės teroristinės grupuotės bei jų lyderiai.

„Daug kalbama, kaip užkirsti kelią terorizmui, daug tarptautinių spectarnybų bendradarbiavimo klausimų sprendžiama, tačiau tai neduoda rezultato ir neduos, kol nebus likviduotos tos teroristinės grupuotės, jų lyderiai, jų aktyvūs veikėjai“, – sakė A.Sadeckas.

Teroro aukos

Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos sostinėje Londone nugriaudėjusi virtinė sprogimų nusinešė ne mažiau kaip 37 žmonių gyvybes, šimtai sužeisti.

Iki šiol daugiausia žmonių per teroro aktą žuvo 2001-ųjų rugsėjo 11 dieną, kuomet islamo ekstremistų užgrobti keleiviniai lėktuvai rėžėsi į Pasaulio prekybos centro (PPC) dangoraižius Niujorke bei Pentagono būstinę Vašingtone. Ketvirtasis užgrobtas lėktuvas nukrito Pensilvanijos valstijoje.

Per tragiškus įvykius tuomet žuvo daugiau nei 3 tūkst. žmonių. Iš jų 343 Niujorko ugniagesiai ir 60 policininkų žuvo gelbėdami žmones iš griūvančių PPC dangoraižių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.