Raginama greičiau mažinti gyventojų pajamų mokestį

Nepasitvirtinus išankstiniams nuogąstavimams, kad nuo liepos sumažinus gyventojų pajamų mokesčio tarifą (GMP) iki 27 procentų smarkiai sumenks biudžeto pajamos, šį mokestį siūloma mažinti dar labiau jau nuo ateinančių metų.

Opozicinės Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Gintaras Steponavičius paragino parlamentines partijas rugsėjį pasirašyti susitarimą dėl GPM sumažinimo iki 20 procentų nuo 2007-ųjų sausio 1-osios.

Pagal dabar galiojantį įstatymą, gyventojų pajamų mokestis nuo 2008 metų sausio 1 dienos turėtų būti sumažintas iki 24 proc.

Naujosios Vyriausybės programoje numatyta šį mokestį mažinti iki 20 proc. Per keturis mėnesius planuojama išnagrinėti, ar yra finansinių galimybių tai padaryti.

Nepaisant to, kad GMP sumažėjo nuo 33 iki 27 proc., Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, liepą į nacionalinį biudžetą sumokėta beveik 365,2 mln. litų gyventojų pajamų mokesčio, nors šio mėnesio planas buvo 305,5 mln. litų. Birželį į biudžetą buvo sumokėta beveik 354,5 mln. litų GMP.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

3 komentarai į "Raginama greičiau mažinti gyventojų pajamų mokestį"

 1. jurkis

  gyventojų pajamų mokesčtis – GPM, o ne GMP.

 2. ojojoi

  man atrodo,kad 24% GPM bus atskaiciuojamas nuo 2007 sausio1d.,one 2008m.Patikslinkite,jei klystu.nurodykite istatymo nr.ir data. Negerai klaidinti zmones

 3. MP

  24 proc nuo 2008-01-01
  GPM įstatymas.

  O dėl 20 proc. tegul Steponavičius paskaitos mokesčių administravimo įstatymą ir pasibraukia, kad įvedus naujus tarifus mokesčių seimas turi priimti įstatymą prieš 6 mėn/ Taip kad 2007-01 su 20 proc. nerealu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.