Europiniai milijonai prikels Rokiškio dvarą

Rokiškio dvaro rekonstrukcijai pradėti skirta 3,7 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Tikimasi, kad šios lėšos nebus vienkartinė injekcija į šį istorinį objektą.

Viename gražiausių ir geriausiai Lietuvoje išsilaikiusių dvarų – Rokiškio – vis dar naudojamasi Tyzenhauzų laikų kanalizacija ir vandentiekiu. Vanduo į dvarą atitekia iš vadinamojo grafo šulinėlio, o nuotekas išsiurbia į dvaro teritoriją nuolat atvykstantis traktoriukas. Esama elektros instaliacija neatlaiko didelio energijos krūvio, todėl žiemos vakarais dvare sudėtinga vesti renginius.

Tačiau situacija netrukus turėtų pasikeisti – Rokiškį pasiekė žinia, kad iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų dvarui skirta 3,712 mln. litų. Už tuos pinigus numatyta į dvarą įvesti komunikacijas ir rekonstruoti daugiau nei keturiasdešimt metų remonto nemačiusias dvaro oficinas.

Gauta tik dalis lėšų

Rokiškio rajono savivaldybės Kraštotyros ir investicijų skyriaus vedėjas Romas Vilkas LŽ sakė, kad ES pinigų gauta parengus projektą „Rokiškio dvaro sodybos pritaikymas turizmo reikmėms”. Dešimt procentų projekto vertės numatė apmokėti rajono savivaldybė. Visoms dvaro sodyboms (jų išliko 14) sutvarkyti reikėtų 10 mln. litų. Vilkas teigė turįs vilčių, kad injekcija į dvarą nebus vienkartinė ir pinigų visiškai jį sutvarkyti bus skirta. Svarstymui ketinama teikti pirmąjį projektą papildantį dokumentą.

Dvare įsikūrusio Rokiškio kraštotyros muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė pabrėžė, kad už šįkart gautas lėšas numatyta ne tik sutvarkyti dvaro inžinierinius tinklus, bet ir iš esmės pertvarkyti šalia dvaro esančias tris akmens mūro oficinas – XIX amžiuje statytus

tarnų gyvenamuosius pastatus. Oficinose rengiamos įvairios parodos, jose dirba muziejaus administracija.

Atnaujins oficinas

Pasak muziejaus direktorės, kiekviena iš oficinų remonto nematė 45 metus, tad nenuostabu, kad pradėjo byrėti sienos, grindyse ėmė vertis plyšiai, gerokai apipuvo langų rėmai. Vienoje iš oficinų įkurta itin garsaus Rokiškio krašto liaudies meistro, medžio drožėjo Liongino Šepkos drožinių ekspozicija. Direktorė pasidžiaugė, kad kitąmet minint šio drožėjo 100-ąsias gimimo metines, iškilmės turėtų vykti atnaujintose patalpose. Dalį projekto lėšų numatyta skirti ir griūvančios mūrinės dvaro tvoros rekonstrukcijai, vartų remontui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.