Kapitonus įžeidė Jūros šventės organizatorių laiškas

Jūrų kapitonų klubo narius įžeidė viešosios įstaigos „Jūros šventė” laiškas, kuriuo informuojama, jog už dalyvavimą tradiciniame Jūrininkų vakare Jūros šventės metu jiems teks susimokėti.

Jūrų kapitonų klubo pirmininkas Ričardas Lučka sakė pirmą kartą per Jūros šventės istoriją sulaukęs tokio antausio.

„Tiek esame prisidėję prie jūrinės kultūros puoselėjimo, o mus kviečia kaip kokią valstybinę įmonę, nors mes juk susibūrę į klubą”, – vakar piktinosi R. Lučka.

Jis pasakojo iš Všį „Jūros šventė” direktoriaus Remigijaus Mockaus pasirašyto laiško turinio supratęs, kad tie jūrininkai, kurie nesusimokės numatyto mokesčio – 118 litų, neturės teisės dalyvauti ir iškilmingoje jūrininkų bei uostininkų eisenoje.

„Visuomet kapitonai būdavo kviečiami į Jūrininkų vakarą, tačiau tokį įžeidžiantį kvietimą gavome pirmą kartą”, – nepasitenkinimą išreiškė R. Lučka.

Tačiau Všį „Jūros šventė” direktorius Remigijus Mockus patikino, kad mokestis jūrininkams ir uostininkams už jiems rengimą šventinį vakarą – ne naujiena. Esą ši tradicija tęsiasi nuo 2000 metų.

Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža taip pat sakė, kad mokestis už jūrininkų vakarą – įprastas dalykas, tačiau anksčiau esą mokėti reikėdavę mažiau. Nemokamai, pasak P. Bekėžos, į vakarą galėdavo patekti tik kviestiniai svečiai, įmonių vadovai, oraganizacijų pirmininkai.

Pasak R. Mockaus ir praėjusiais metais buvo numatyta ta pati 118 Lt suma.

„Keisčiausia tai, kad gegužės 31 dieną vykusiame Jūrininkų profesinių sąjungų susirinkime susirinkę įvairių uosto kompanijų atstovai patys nusprendė palikti senas tradicijas ir patys nustatė mokesčio už šventinį vakarą dydį”, – stebėjosi R. Mockus.

Pasak jo, kiekvienas jūrininkas turi susimokėti tik už vaišes, o meninę dalį apmoka Všį „Jūros šventė”.

„Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija yra Jūrininkų vakaro globėja. Su jos atstovais taip pat aptarėme, kiek asmenų į vakarą pakvies direkcija. Beje, buvo kalbama ir apie kapitonus. Kol kas negavome tikslaus atsakymo, bet gali būti, kad kapitonų dalyvavimą Jūrininkų vakare apmokės direkcija”, – pasakojo „Jūros šventės” direktorius.

Beje, R. Mockus minėjo, kad labai panašūs laiškai įvairioms jūrininkų ir uostininkų organizacijoms buvo išsiųsti ir praėjusiais metais, tačiau įsižeidusių dėl jų turinio nebuvo. Šiemet iš viso buvo išsiųsta per 30 tokių laiškų.

Vakar buvo paskutinė diena, kai dar buvo galima pranešti apie dalyvavimą šventinėje eisenoje ir Jūrininkų vakare. Tačiau R. Mockus neišdavė, kiek jau yra užsiregistravusių asmenų. Tik užsiminė, jog prieš dvi savaites buvo sunerimęs, kad jūrininkai nebenori šventinio vakaro.

„Nors laiškus išsiuntėme prieš mėnesį, jūrininkai reagavo labai vangiai. Tačiau Jūrininkų vakaras įvyks”, – patikino „Jūros šventės” direktorius.

Jis, be kita ko, tikino, kad R. Lučka neteisingai suprato laiško turinį. Iškilminga jūrininkų bei uostininkų eisena ir Jūrininkų vakaras – nesusiję. Už dalyvavimą eisenoje tikrai mokėti nereikės ir joje galės dalyvauti visi norintieji, nepaisant to, ar jie pervedė pinigus į „Jūros šventės” sąskaitą, ar ne.

Edita Užkuraitė
„Vakarų eskpresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.