Žilvinas Žvagulis: „Neturiu dėl ko atsiprašyti”

Po „Vakarų eksprese” išspausdinto straipsnio „Žilvinas Žvagulis siunčia Klaipėdą velniop” spaudoje ir internete užvirė diskusija, esą garsusis šoumenas turėtų atsiprašyti klaipėdiečių.

„Vakarų eksprese” rašėme, kad dainininkas, sužinojęs, jog stringa leidimo statyti „Muzikinio angaro” palapinę Klaipėdos kruizinių laivų terminale išdavimo klausimai, pasakė: „Eina jie velniop, susirenku viską ir išvažiuoju”.

Ž. Žvagulis neneigia taip pasakęs, tačiau dainininkas tikina turėjęs omenyje konkretų asmenį, bet tikrai ne visą Klaipėdą.

„Pats esu klaipėdietis, mano tėvai čia gyvena. Niekada man į galvą nešautų mintis pasiųsti velniop klaipėdiečius. Aš to ir nepadariau. Tikrai neturiu dėl ko atsiprašyti Klaipėdos. Be to, turiu patikslinti, kad Klaipėdos savivaldybės atstovai nepagrįstai pila ant manęs purvą”, – sakė Ž. Žvagulis.

Tik išnuomojo

Dainininkui nepatiko viešai pareikšti valdininkų pastebėjimai, esą Ž. Žvagulis bandęs išvengti visiems privalomos tvarkos. Teigiama, neva verslininkas galų gale sutvarkė visus formalumus, gavo leidimą veikti, tad lyg ir pripažino Klaipėdoje galiojančią tvarką bei savo klaidas. Taigi dabar jo biznis esą klesti Kruizinių laivų terminale.

Pasak Ž. Žvagulio, jo pavardė be reikalo gretinama su „Muzikinio angaro” veikla Kruizinių laivų terminale. Jis tik išnuomojo palapinę klaipėdiečiams ir daugiau niekaip nėra susijęs su šiuo verslu. Tad visai ne jam reikėję derinti leidimo išdavimo klausimus su valdininkais.

„Mano giminaitis, „Prieplaukos” savininkas Kęstas Mickevičius, prasitarė, kad norima populiarinti Kruizinių laivų terminalą ir svarstė galimybę ten pastatyti „Muzikinio angaro” palapinę. Sakau, prašau, imkit, aš galiu ją išnuomoti. Taip ir sutarėme. Susiradome rėmėjų, kurie palapinę pastatė, o visą verslą ir prekybą vykdo Kęsto Mickevičiaus įmonė. Viešoji įstaiga „Combo” organizuoja koncertus. Taigi ne Žvagulis pinigus į Vilnių vežasi, kaip bandė replikuoti kai kurie Savivaldybės atstovai. Aš esu tik kaip tarpininkas, padėjęs pasikviesti atlikėjų, susitarti dėl reklamos. Tuo mano vaidmuo ir baigėsi”, – pasakojo šoumenas.

Įvykdė visus reikalavimus

Tiesa, Ž. Žvagulis, norėdamas pagelbėti K. Mickevičiui, susitiko su Savivaldybės administracijos atstovais, miesto meru.

„Su gerbiamu Rimantu Taraškevičiumi draugiškai aptarėme galimybę statyti palapinę Kruizinių laivų terminale, tikiuosi draugiški santykiai su miesto meru išliks ir toliau. Buvau susitikęs ir su Klaipėdos miesto vyriausiuoju dailininku Mindaugu Petruliu. Jis man pasakė, kad Kruizinių laivų terminale palapinė turi būti graži. Kadangi kai kurie palapinės tentai buvo pasenę, dalį jų pakeičiau ir pasirūpinau, kad ji būtų graži ir higieniška. Regis, viską įvykdžiau, kas man priklausė. Tačiau vėliau sužinojau, kad klaipėdiečiams verslininkams sunkiai sekasi derinti „Muzikinio angaro” palapinės klausimus su Savivaldybės atstovais. Kai kurie reikalavimai man pasirodė keisti – pavyzdžiui, pasodinti kelis gėlių kupstelius… Čia panašiai kaip armijoje – liepdavo kareiviams dantų šepetukais nudažyti žolę žaliai…” – pasakojo Ž. Žvagulis.

Tad esą nenuostabu, kad paskambinus žurnalistams ir dar kartą patvirtinus, jog yra problemų dėl palapinės statymo, jam trūko kantrybė.

„Gavęs informacijos, kad „chebrai” taip nesiseka, kad pačius klaipėdiečius taip dusina, negalėjau kitaip sureaguoti… Todėl ir pasakiau: „Tegul eina jie velniop”, turėdamas omenyje, kad vyriausiasis miesto dailininkas nebežino prie ko kabintis…” – sakė Ž. Žvagulis.

Ar visi lygūs?

Be kita ko, dainininkas stebėjosi, kad Kruizinių laivų terminale dar iki tol, kol buvo pastatyta „Muzikinio angaro” palapinė, sėkmingai veikė net dvi lauko kavinės, tačiau ten nebuvo jokių biotulaetų. Tualetus pastatė K. Mickevičius.

„Man buvo keista, kad K. Mickevičiui pasitvirtinus architektūrinius brėžinius, juose atsirado ne tik „Muzikinio angaro” palapinė, bet ir kitos dvi Kruizinių laivų terminale jau mėnesį veikusios lauko kavinės. Vadinasi, jiems buvo leista dirbti be architektūrinių brėžinių? Leidimai buvo gauti tą pačią dieną, o jiems buvo leista pradėti dirbti anksčiau negu K. Mickevičiaus įmonei?” – stebėjosi Ž. Žvagulis.

Niekam neskolingas

Ypač dainininką nustebino valdininkų viešai pareikšti kaltinimai, esą Ž. Žvagulis tebėra skolingas vienai iš Savivaldybės įstaigų.

„Keista, kad Klaipėdos miesto tarybos sekretorius Artūras Šulcas kalba apie tariamas skolas viešajai įmonei „Jūros šventė”, kuriai jis pats kažkada vadovavo. Jis pats puikiai žino, kaip viskas buvo. Aš ketverius metus statydavau „Muzikinio angaro” palapinę Vydūno mokyklos kiemelyje. Per Jūros šventę reikėdavo susimokėti už vietą, kur stovėjo palapinė. Kai po vieno sezono verslas nelabai pasisekė, susitarėme su kita buvusia „Jūros šventės” vadove Audra Umbrasiene, kad kitais metais aš savo lėšomis suorganizuosiu koncertą ir nepaimsiu to, ką likau skolingas. Taip ir buvo. Kitąmet Teatro aikštėje suorganizavau koncertą, kurio sąmata buvo 10 tūkstančių litų, o aš pasiėmiau tik 5 tūkstančius litų. Kiti pinigai liko viešajai įstaigai „Jūros šventė” už skolą. Vienintelė klaida, kad aš buhalteriškai tų dalykų nesutvarkiau. Taigi aš jokių skolų neturiu. Beje, šiemet su dabartiniu VšĮ „Jūros šventė” vadovu Remigijumi Mockumi šį klausimą taip pat aptarėme”, – sakė Ž. Žvagulis.

Meras kreipėsi viešai

Priminsime, jog po minėtos „Vakarų ekspreso” publikacijos buvo išplatintas Klaipėdos mero Rimanto Taraškevičiaus pareiškimas, kuriuo miesto galva ragino Ž. Žvagulį atsiprašyti.

„Norisi tikėti, kad dainininkas ir verslininkas Ž. Žvagulis nesuprato, jog pasiuntė velniop visus 200 000 klaipėdiečių ir taip niekina mieste prie jūros gyvenančius žmones, čia ir visoje Lietuvoje galiojančią tvarką, – buvo teigiama pranešime. – Tikiuosi, kad įvyko nesusipratimas ir Žilvinas viešai atsiprašys Klaipėdos žmonių.

Užtikrinu miesto gyventojus, kad Klaipėdos miesto savivaldybė nuo pat pradžių nekėlė Ž. Žvaguliui didesnių reikalavimų nei kitiems panašiu verslu užsiimantiems asmenims. Atvirkščiai, pasidžiaugėme nauju projektu ir patarėme, kaip galima greičiau susitvarkyti formalumus, kurie privalomi visiems be išimties. Prieš įstatymą lygūs visi, ar tai būtų vietos, ar šalies, ar užsienio verslininkas.

Be to, norėčiau pabrėžti, kad tokios didelės lauko kavinės atsiradimas kruizinių laivų terminale nėra jau tokia paprasta problema. Būtina pasirūpinti švara ir tvarka – kad būtų pakankamai tualetų, galimybė nusiplauti rankas. Ką bekalbėti apie žmonių saugumą – šalia upė, marios, status krantas, gilus vanduo.

Tikiuosi, kad verslininkas Ž. Žvagulis atsakingai vertina situaciją ir laikysis nustatytos tvarkos. Aš pats asmeniškai ir savivaldybės atsakingi darbuotojai atidžiai seksime situaciją ir imsimės visų priemonių, kad reprezentacinėje miesto vietoje būtų laikomasi nustatytos tvarkos”, – prieš kurį laiką pareiškė R. Taraškevičius.

Edita Užkuraitė

„Vakarų eskpresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.