Įkliuvęs mafijos bosas nenori kentėti vienas

Kauno nusikalstamo pasaulio šulas 56 metų Jonas Bielskis, kuris patekęs už grotų sutiko bendradarbiauti su teisėsaugininkais, peržengė dar vieną ribą.

Lietuviškuoju įteisintu vagimi laikytas kaunietis ryžosi atskleisti ir geriausio draugo 51 metų Ariko Pastuškovo, pravarde „Storas“, nusikaltimus.

Šie vyrai kartu buvo sulaikyti praėjusią vasarą. Iki šiol jie laikomi Lukiškių kalėjime. Iš pradžių J.Bielskiui ir A.Pastuškovui buvo pateikti įtarimai dėl vieno majonezo gamintojo reketavimo, o vėliau – ir dėl kauniečio Ramūno Kuzmino nužudymo organizavimo.

Pateiks naują kaltinimą

Remiantis šiais J.Bielskio parodymais, A.Pastuškovui artimiausiu metu turėtų būti pareikšti įtarimai organizavus palangiškio Rimo Lukošiaus nužudymą.

Šis nusikaltimas buvo įvykdytas prieš 11 metų.

Remiantis J.Bielskio parodymais, neseniai buvo suimtas ir šio nusikaltimo vykdytojas – vienas artimiausių prieš kelerius metus nušauto Bokso federacijos prezidento Remigijaus Daškevičiaus aplinkos žmonių Giedrius Polita.

Įtariama, jog A.Pastuškovas per R.Daškevičių buvo davęs nurodymą G.Politai nužudyti R.Lukošių.

Atkeršijo už pasikėsinimą

R.Lukošius buvo pagrobtas Palangoje 1995-ųjų balandį, nuvežtas už miesto ir nušautas.

Manoma, kad A.Pastuškovas įsakymą nužudyti R.Lukošių davė iš keršto.

Mat 1992-ųjų gegužę pats R.Lukošius drauge su savo pusbroliu Gintaru Bendžiūnu ketino nužudyti A.Pastuškovą.

Žudikų pistoletai užsikirto

Pasikėsinti į Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu tada laikytą A.Pastuškovą pusbroliai ryžosi vien dėl to, kad šis įžeidė vieno jų merginą.

Pusbroliai įsiveržė į Kaune, Kalniečių rajone, esantį butą, kuriame A.Pastuškovas kalbėjosi su dviem draugais, ir pradėjo šaudyti iš savadarbių pistoletų.

Pirmoji kulka lėkė tiesiai į A.Pastuškovą, bet šis spėjo užsidengti rankomis ir sušvelnino smūgį. Vėliau savadarbiai ginklai užsikirto, tad žudikai metė granatą.

Sprogus kovinei granatai buvo sunkiai sužeistas su A.Pastuškovu buvęs jo draugas Ramūnas Stanionis, pravarde „Morda“, o pats „Storas“ atsipirko tik lengvomis žaizdomis.

Vienam pavyko išsipirkti

Netrukus policijos pareigūnai sulaikė R.Lukošių ir jį nuteisė. Po trejų metų šis vyriškis grįžo į laisvę, tačiau iškart buvo nužudytas.

Tuo tarpu R.Lukošiaus pusbrolis G.Bendžiūnas išsaugojo gyvybę. Už tai, kad išdrįso pasikėsinti į A.Pastuškovą, jis buvo priverstas sumokėti didžiulę sumą ir išvykti iš Lietuvos.

Šis vyriškis ilgą laiką gyveno Vengrijoje. Neseniai ten jis buvo sulaikytas ir parvežtas į Lietuvą.

Žinojo viską apie savo draugą

J.Bielskis gerai žinojo visą šią istoriją. Niekam nebuvo paslaptis, kad A.Pastuškovas viską papasakodavo savo draugui.

Kai kuriais duomenimis, A.Pastuškovas su J.Bielskiu pasidalijo ir pinigus, kuriuos už atsisakymą keršyti gavo iš G.Bendžiūno.

Manoma, kad pradėjęs bendradarbiauti su teisėsaugos pareigūnais, J.Bielskis jiems ir papasakojo šią seną istoriją.

Draugavo nuo pat jaunystės

Daug metų J.Bielskis ir A.Pastuškovas buvo laikomi savotiškais Siamo dvyniais – bet kokį svarbesnį sprendimą jie priimdavo tik pasitarę vienas su kitu.

Jųdviejų draugystė buvo patikrinta ne tik bendrais verslo reikalais, bet ir jaunystės nusikaltimais.

Bandė nuslėpti organizatorių

1978 metais A.Pastuškovas su keliais bendrininkais bandė įvykdyti vieną didžiausių anais laikais apiplėšimų – revolveriais ginkluoti nusikaltėliai iš Veterinarijos akademijos buhalterio pabandė atimti 120 tūkstančių rublių.

Nusikaltėliai gerai žinojo, kada buhalteris iš banko pasiims pinigus, kokiu maršrutu važiuos.

Savo auką plėšikai sekė kelias dienas. Tačiau kruopščiai rengta operacija nepavyko – Kauno rajono Giraitės kaime partrenktas buhalteris savo kūnu užgulė pinigų maišą ir ėmė garsiai klykti.

Išsigandę nusikaltėliai sutriko ir pabėgo.

Nors buvo duomenų, kad šį nusikaltimą organizavo ir suplanavo J.Bielskis, tačiau neužteko įrodymų jam sulaikyti.

Už grotų atsidūrė A.Pastuškovas ir keli jo bendrininkai.

Jau būdamas nelaisvėje A.Pastuškovas ne tik nieko pareigūnams nepasakė apie J.Bielskį, bet ir bandė paveikti, kad bendrininkai taip pat tylėtų.

Tuomet per kratą kalėjime buvo rastas raštelis, kurį, kaip manoma, A.Pastuškovas parašė vienam nusikaltimo bendrininkui ir siūlė geriau pačiam prisiimti kaltę, bet neišduoti vadovo: „Edma, suprask, kad, be šio, tu dar esi kaltinamas dėl dviejų epizodų.

Gausi pora metų daugiau, bet pagalvok, kiek gautų šefas, juk jis sėdėjęs. Ir jeigu mes jį išduotume, tai tu pagalvok, kaip į mus žiūrėtų kiti, tada išvis gyvenimo nebūtų. Jis sėdėjęs ir visuose kalėjimuose turi draugų“.

Mėgdavo pašiepti vienas kitą

Nors A.Pastuškovas ir J.Bielskis buvo geriausi draugai, tačiau mėgdavo vienas kitą pašiepti.

Ypač subtiliu humoru pasižymėjo A.Pastuškovas, kuris dažnai juokdavosi iš savo draugo dėl jo norų naudotis gyvenimo malonumais. Kartą poilsiaudamas Jungtiniuose Arabų Emyratuose A.Pastuškovas kortomis J.Bielskiui pralošė 5 tūkstančius JAV dolerių.

Kadangi tiek pinigų A.Pastuškovas neturėjo, pažadėjo, kad atiduos Kaune.

Jau skrisdamas lėktuvu į Lietuvą A.Pastuškovas ėmė garsiai melstis ir maldavo Dievo, kad lėktuvas nukristų ir jis užsimuštų.

„Kokias nesąmones čia vapi?“ – persigandęs paklausė J.Bielskis.

„O ką, lėktuvas nukris, aš užsimušiu ir tada tau skolos nereikės atiduoti“, – ramiai ištarė A.Pastuškovas.

Iš savo draugo mėgo pasišaipyti ir J.Bielskis. Jis ypač pavydėjo, kad A.Pastuškovas turi jauną ir gražią žmoną.

Dar neseniai po Kauną sklandė anekdotas, kurį, kaip manoma, sugalvojo J.Bielskis: „Įvyko klasės susitikimas. Jame dalyvavo tiktai A.Pastuškovas ir jo uošvė, nes visi kiti išmirė“.

Pasiprašė į vieną kamerą

Su teisėsaugos pareigūnais sutikęs bendradarbiauti J.Bielskis ne iškart ryžosi išduoti savo draugą.

Kai kuriais duomenimis, prieš kelias savaites kaunietis paprašė bylą tiriančių pareigūnų, kad šie kelioms dienoms jį perkeltų į vienutę, kur teismo laukia A.Pastuškovas.

Tuomet J.Bielskis pats bandė įtikinti draugą, kad jiems abiem reikia pradėti bendradarbiauti su pareigūnais.

Bet A.Pastuškovas atsakė, kad jis pats jokių nusikaltimų neįvykdė, o išduoti savo draugų neketina.

Manoma, kad po šio pasimatymo J.Bielskis ir nutarė kalbėti.

Į tiesų klausimą – atkirtis

Šiuo metu J.Bielskis dažnai vežiojamas po įvairius Lietuvos miestus, kur vyksta parodymų patikrinimas vietoje.

Neseniai nusikaltėlių šulas buvo atvežtas į Kauną. Nors J.Bielskį lydėjo keturi civiliškai apsirengę pareigūnai, vienam šio kauniečio pažįstamam pavyko trumpai pasikalbėti su J.Bielskiu.

Vyras J.Bielskio tiesiai paklausė, kodėl jis išduoda draugus.

Tačiau buvęs nusikaltėlių autoritetas nedvejodamas atrėžė: „Aš juk ne Marytė Melnikaitė (sovietinė partizanė – Red.), kad už visus vienas kentėčiau“.

Už įžadų sulaužymą – mirtis

J.Bielskis – pirmas tokio aukšto rango nusikalstamo pasaulio veikėjas, sutikęs bendradarbiauti su pareigūnais ir suteikęs labai daug naudingos informacijos.

Bet ši situacija išryškino ir kai kurias Lietuvos teisėsaugos spragas, nes, sulaužęs nerašytą mafijos tylėjimo įžadą, J.Bielskis pasmerkė ir save.

Pagal nusikaltėlių įstatymus, jis turi būti nužudytas, o jo turtas – atimtas.

Apsaugoti nėra galimybių

Teisėsaugos pareigūnai neoficialiai pripažįsta, kad šiuo metu pasirūpinti J.Bielskio ir kitų aukšto rango mafijos veikėjų saugumu beveik nėra galimybės.

J.Bielskis yra įtariamas žmogžudystės organizavimu, todėl įstatymai nenumato galimybės visiškai jį atleisti nuo bausmės.

Tad greičiausiai jam teks pataisos namuose kalėti kartu su kitais nusikaltėliais. Galbūt net tais, kuriuos jis išdavė pareigūnams. Tokiu atveju apsaugoti J.Bielskio gyvybę būtų nelengva.

Siūlo steigti atskiras zonas

Buvęs kriminalistas, o šiuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas teigė, kad šią problemą buvo bandoma spręsti dar sovietiniais laikais: „Tuomet buvo planų įkurti atskirą koloniją, kur bausmę atliktų su teisėsauga bendradarbiaujantys įteisinti vagys ir kiti aukšto rango nusikaltėliai“.

Parlamentaro nuomone, dabar steigti atskirus pataisos namus tokio tipo veikėjams nėra galimybės.

„Tačiau būtų galima pagalvoti apie atskiras lokalines zonas jau veikiančiuose pataisos namuose“, – sakė A.Sadeckas.
Arvydas Lekavičius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

5 atsiliepimai į "Įkliuvęs mafijos bosas nenori kentėti vienas"

 1. Mafijozas

  Bielskis 👿

 2. Krasavicelis

  Manau vyriskai pasielge BATIA mano manymu butu per maza tik jo mirties uz tu zmoniu gyvybes kurias ju sutve atime, kad BATIA tures padet savo galva tai akivaizdu, bet tegu deda ir tie kuria taip pat sitame sude dalivavo… As gerbiu ta zmogu ne del jo padarytu nesamoniu, bet del sito jo bendradarbiavimo su teisesauga, belieka mum pamastyt kiek zmoniu dar butu krite jei ne sitas jo pasirinkimas… Kitu kampu ziurint zmogus prarybino tiek meteliu tokiam sude kur tikrai ji norejo ne vienas pakirst ir sugebejo islikt tai manau sugebes ir dabar saugiai laviruot zonoi o isejes suteps slides is cia ir duok dieve pabaigs tapyt savo gyvenimo paveiksla nors paveikslo pradzia tamsiom splavom pradeta tapyt… Bet gi praeitim ateities nesukursim, linkiu tam zmogui stiprybes. O komentatoriam supratimo jog kekvienas sulauksim savo teismo… Gyvenkim savo, o pries rodydami kitu dems nusiplaukim savo…

 3. dzekas skerdikas

  galetu papult i viena zona su Daktaro chebra,gaydys 100% 😯

 4. mmmm

  jo negalvojau kad sitas fainas seneliukas toks parazitas 😯

 5. .....

  galetu jy kalejime uzrurinti negyvai…jis pedikas nesveikas!!!!!!!! 👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.