Lietuvoje švenčiama Žolinė

Šiandien Lietuvoje švenčiama Žolinė, vykstanti Pivašiūnuose. Į Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų atlaidus susirenka maldininkai iš įvairių Lietuvos vietų. Lietuvoje liaudiškas šios šventės pavadinimas – Žolinė, kadangi per iškilmingas šventės Mišias šventinami žolynai.

Nuo seno garsūs Pivašiūnų Žolinės atlaidai. Prieš I Pasaulinį karą maldininkai į Pivašiūnus eidavo procesijomis, nešini bažnytinėmis vėliavomis ir altorėliais. Jie keliaudavo keletą dienų, nakčiai apsistodami pas ūkininkus. Pivašiūnuose jie taip pat apsigyvendavo pas vietinius žmones ar nakvodavo tiesiog po atviru dangumi. Čia visuomet susirinkdavo daug ligonių, luošų ir vargšų. Jie gerdavo vandenį iš vietos mineralinių šaltinių ir daugelis dažnai pasijusdavo geriau, ypač kenčiantys nuo alergijų, akių infekcijų ar nervinių ligų. Pasakojama daug legendų apie stebuklingus išgijimus.

Tradicijos gyvos ir dabar. Per atlaidų šventės aštuntadienį (oktavą) šią vietą su maldomis ir giesmėmis aplanko žmonės iš visos Lietuvos bei užsienio šalių. Tikintieji aplink altorių eina keliais, pagerbia bažnyčią dovanomis.

Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų atlaidai tęsis iki šeštadienio. Kasmet į Pivašiūnus atvyksta apie 20 – 30 tūkstančių maldininkų iš visos Lietuvos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma .

1 atsiliepimas į "Lietuvoje švenčiama Žolinė"

  1. Danguolė

    Pastebėjau,kad atgimsta marksistai ateistai.Jiems nepatinka religinės apeigos,ieškoma „teisių pažeidimo” .Nepatinka,kad žmonės maldai už derlių,santarvę ir gėrį turi laisvą dieną.Tas pats su mokyklų rašiniais.Ateistai nori vėl išguiti tikėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.