Didžiosios Britanijos premjeras T.Blairas spjovė į prancūzišką vyną

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas nepasinaudojo palankia galimybe įsigyti gero prancūziško vyno.

Pernai įvairiomis progomis Prancūzijos prezidentas Jacques Chiracas britų premjerui vyno rinkinius dovanojo net 4 kartus. Britanijos įstatymai skelbia, jog valdininkai, gavę dovanų, kurių vertė viršija 140 svarų sterlingų (apie 700 litų), privalo jas išsipirkti arba palikti savo darbovietės kanceliarijai.

2006 m. liepos 14 d. atsakyme parlamentui, T.Blairas paskelbė, jog įsigis tik Italijos vyriausybės dovanotą krištolinę vazą už 150 svarų, 5 monetas (Rusijos prezidento dovana, ₤200) ir 2012 metų Londono olimpinių žaidynių plakatą (₤300), kurį padovanojo britų olimpinio judėjimo komitetas, pateikęs paraišką ir agitavęs už Londoną.

T. Blairui dovanotų vynų kaina nenurodyta, tačiau pažymima, kad ji viršijo 140 svarų. Prancūzijos prezidentas britų premjerui vyno dovanojo keturis kartus – birželį, liepą, spalį ir lapkritį, kuomet Didžioji Britanija smarkiai nesutarė su Prancūzija dėl ES biudžeto ir subsidijų žemdirbiams.

Abi šalys 2005 m. liepą taip pat konkuravo dėl teisės rengti 2012 metų olimpines žaidynes. Sklando gandai, kad T. Blairas, kuris yra neabejingas vynui, dovanos galėjo neišsipirkti dėl didelės kainos arba dėl įtemptų asmeninių santykių su Prancūzijos prezidentu. Taip pat pasigirdo kalbų, jog britų premjeras labiau mėgsta raudoną itališką, o ne prancūzišką vyną.

Prancūzijos prezidentą galėtų paguosti nebent tai, kad jis yra ne vienintelis, kurio dovanos atiteko britų premjero kanceliarijai. Taip atsitiko ir su Indijos (kilimėlis), Kataro (kilimėlis), Pakistano (kilimėlis), Afganistano (kilimėlis), Saudo Arabijos (laikrodis, juvelyriniai dirbiniai ir paveikslas), Azerbaidžano (dekoratyvinė lėkštė), Ukrainos (bronzinė skulptūrėlė), Bahreino (laikrodis), Jordanijos (sidabrinė dėžutė) vadovų dovanomis.

T. Blairo pavaduotojas Johnas Prescottas viešėdamas verslininko milijardieriaus Philipo Anschutzo rančoje JAV, dovanų gavo prabangų diržą su sagtimi, batus, skrybėlę ir sportinius batelius, bet taip pat neišsipirko šių dovanų.

Dviejų vaikų tėvas, britų kancleris Gordonas Brownas susimokėjo 190 svarų už vaikišką pedalais varomo „Ferrari” automobilio kopiją, kurią padovanojo Italijos finansų ministras. Gynybos sekretoriui Johnui Reidui, dabar užimančiam vidaus reikalų sekretoriaus pareigas, Saudo Arabijos karalystė padovanojo auksu papuoštą durklą, o Danijos vyriausybė – apeiginį kardą, kurie taip pat pasiliko departamento žinioje.

Nuo 2005 m. balandžio iki 2006 m. kovo pabaigos britų premjero užsienio vizitai mokesčių mokėtojams kainavo daugiau kaip 2 mln. svarų ir, palygintit su tuo pačiu 2004-2005 m. laikotarpiu, išaugo dvigubai.

Trečdalį išlaidų sudarė išvykos į ES ir G8 lyderių susitikimus. T.Blairas minėtuoju laikotarpiu į užsienį vyko 22 kartus. Brangiausia buvo kelionė už 482 880 svarų į Saudo Arabiją susitikti su jos sosto įpėdiniu bei po to tiesiai iš Saudo Arabijos sekęs skrydis į Singapūrą, kur vyko Tarptautinio olimpinio komiteto posėdis, turėjęs paskelbti, kas rengs 2012 metų olimpines žaidynes.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.