Pagarsėjo jau ne tik agurkais

Nuo šiol Kėdainius bus galima vadinti ne tik agurkų, bet ir ginklų gamybos bei kontrabandos sostine.

Užvakar Valstybės saugumo departamento (VSD), prokuratūros ir antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai sulaikė gerai organizuotą nusikaltėlių grupę, kuri jau ne vienerius metus gamino ginklus ir vežė juos parduoti į Europos Sąjungos šalis.

Ši specialiųjų tyrimų tarnybų operacija truko nuo praėjusių metų pabaigos.

Ginklų kontrabandos grupuotėje veikė ir jai vadovavo buvę nusikaltėliai, tapę verslininkais.

Užvakar vykusios operacijos metu Kėdainiuose, Panevėžyje bei Klaipėdoje buvo sulaikyti šeši nusikalstamos veiklos organizatoriai ir vykdytojai. Rasta 116 šaunamųjų ginklų.

Tyrimo, vykusio nuo praėjusių metų pabaigos, metu iš viso sulaikyta 15 Lietuvos ir ES šalių piliečių, konfiskuoti 64 pistoletai bei 280 tūkst. svarų sterlingų.

Nusikaltėliai jau prisipažino

VSD jau anksčiau buvo žinoma, kad Kėdainiuose gaminami bei perdaromi ginklai ir gabenami į Didžiąją Britaniją. Ten jau ne vienerius metus gyvenantys lietuviai, susiję su Lietuvos nusikaltėliais, juos parduodavo britams.

Šie Lietuvoje pagamintus arba perdarytus ginklus mielai pirkdavo, nes jie – buvo geros kokybės ir palyginti nebrangūs. Pistoletą su duslintuvu lietuviai britams be vargo parduodavo už 1000 eurų.

Neatmetama, kad Lietuvoje pagamintus ginklus britai dar kartą perdarydavo ir perparduodavo teroristams.

Užvakar sulaikyti nusikaltėliai apklausti ir jie jau prisipažino gaminę, perdarę, taip pat pardavinėję ginklus.

Žaliavą gaudavo iš Rusijos

Nusikaltėliai Kėdainiuose daugiausia gamino pistoletus bei automatus su duslintuvais. Dalis jų būdavo perdaromi iš rusiškų ginklų, kurie taip pat kontrabanda buvo gabenami iš Rusijos.

Mokantys su metalu dirbti kėdainiškiai bei jų parankiniai ginklų vamzdžius gamindavo namuose, o ginklus konstruoti baigdavo miesto nuošalyje esančiuose garažuose. Juos nusikaltėliai nuomojosi.

Iš Lietuvos ginklai į Didžiąją Britaniją iškeliaudavo kaip aukštos kokybės prekė – dailiose dėžutėse, supakuoti į vakuuminius maišelius.

Į Vakarus keliavo siuntos

Ginklams iš Lietuvos gabenti taip pat veikė gerai organizuota struktūra. Juos išveždavo didelės krovininės mašinos arba lengvaisiais automobiliais neva į užsienį poilsiauti važiuojantys asmenys.

Vienoje siuntoje būdavo po 15-20 ginklų.

Gauja įkliuvo su įkalčiais

Kratos Lietuvoje – Didžiojoje Britanijoje nuskambėjusios ginklų kontrabandos bylos tęsinys.

Kaip jau rašė „Lietuvos rytas“, Mančesterio karališkasis teismas prieš kelias savaites nuteisė Lietuvos teisėsaugai gerai žinomus klaipėdiečius – nužudyto policininko sūnų 27 metų Marių Renkę, jo bendrininką 25 metų Antaną Vaišnorą bei tris Didžiosios Britanijos piliečius.

M.Renkė kalės 18, o A.Vaišnoras – 14 metų. Nusikaltėlių gaujos vadeiva pripažintam 27 metų Richardui Saltmarshui už grotų teks praleisti 20, jo bendrininkui 31 metų Dawsonui Wray – 11 metų.

Gauja po „Volvo“ dugnu buvo įsirengusi slaptavietes. Iš Lietuvos per Lenkiją ir Vokietiją į Didžiąją Britaniją jie veždavo šaunamuosius ginklus bei šaudmenis.

Nusikaltėliai įkliuvo, kai bandė už 30 tūkst. svarų parduoti 30 perdirbtų dujinių pistoletų su duslintuvais ir apie 1220 pakuočių šaudmenų. Perdirbti dujiniai pistoletai pagal Didžiosios Britanijos įstatymus laikomi mirtinais ginklais.

Įsigijęs lietuvių įvežtą arsenalą R.Saltmarshas su bendrininkais jį greičiausiai būtų pardavęs kitoms Mančesterio apylinkėse siautėjančioms gaujoms.

Nuosprendį paskelbęs teisėjas vylėsi, kad griežtos bausmės privers Rytų Europos šalių gaujų vadeivas gerai pasvarstyti, ar verta imtis šios rizikingos veiklos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.