13-ojoje Kanagavos (Japonija) bienalėje ypatingo įvertinimo susilaukė aštuntokė iš Klaipėdos „Versmės” vidurinės mokyklos Aistė Statkevičiūtė.
Į parodą savo piešinius siuntė apie 34 tūkstančiai vaikų iš 101 šalies.
Moksleivių saviraiškos centro „Žiezdrė” auklėtinė specializuojasi keramikoje, tačiau šiame prestižiniame konkurse buvo apdovanota už debiutinį piešinį. Jos pergalę patvirtinančio sertifikato keturiolikmetė laukė du mėnesius.
Šiemet Kanagavos bienalės konkursantai savo piešiniuose turėjo atspindėti ateities pasaulį. Studijos „Žiezdrė” vadovė Vida Daukšienė apie konkursą sužinojo internete. „Iškart paraginau vaikus dalyvauti. Piešinius pateikė šeši, tačiau laiškas su sveikinimais atėjo tik Aistei”, – aiškino mokytoja.
Parodoje buvo eksponuoti tik 500 geriausių piešinių, tarp jų – ir Aistės. Jos darbas „Laikykime dangų visi kartu” laimėjo „UNICEF Award” Japonijos komiteto prezidento specialųjį prizą, sertifikatą ir parodos katalogą. Visas regalijas mergina gavo paštu.
„Apie tai, kad į Japoniją nieko nekvies, buvo pranešta renginio nuostatuose. Piešinio negrąžino, užtat gavau jo reprodukciją gražiame rėmelyje”, – džiaugėsi Japonijoje niekada nebuvusi aštuntokė.
Pasak pačios A.Statkevičiūtės, piešti konkursinį darbą jai sekėsi nelengvai – jį reikėjo nupiešti per savaitę. Be to, moksleivė nuo vaikystės domisi keramika, o ne tapyba.
„Teko piešinį nemažai taisyti, kol galų gale išsiuntėme”, – „Klaipėdai” prisipažino A.Statkevičiūtė.
Paklausta, kodėl ryžosi dalyvauti piešinių konkurse, ji aiškino, kad keramikos darbų nėra kur eksponuoti, o piešinių konkursų organizuojama nemažai.
„Labai padrąsino kitos „Žiezdrės” mokinės Zlatos Šarovos pergalė Briuselyje, kur lygiai prieš metus ji užėmė pirmąją vietą. Manau, pergalių sieksiu ir ateityje”, – tvirtino A.Statkevičiūtė.
Prieš du mėnesius mergina laimėjo pirmąją vietą Klaipėdos organizuotame piešinių konkurse „Nupiešk Mamytės svajonę”. Dienraščiui ji sakė po rugsėjo 1-osios norinti lankyti Dailės mokyklą, o po vidurinės mokyklos stosianti į išvaizdos dizaino specialybę.
Arnoldas Remeika