Kėdainiuose atidaroma lietuviškų euro monetų autoriaus skulptoriaus Antano Žukausko paroda

Ketvirtadienį ( 2006 m. rugpjūčio 10 d.) Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriniame centre (buvusi Mažoji sinagoga, Senoji rinka 12, Kėdainiai) 16 val. atidaroma lietuviškų apyvartinių monetų bei euro monetų autoriaus skulptoriaus Antano Žukausko personalinė koliažų-skulptūrų paroda. Ji Kėdainių senamiestyje įsikūrusiame muziejuje veiks 2006 m. rugpjūčio 10 – rugsėjo 10 dienomis. Parodoje bus eksponuojami per pastaruosius paskutinius metus sukurti autoriaus darbai.

Minėta paroda skulptorius pradeda parodų ciklą „Lietuvos kultūra Europoje per formą“, kurį remia Europos Parlamento narys Šarūnas Birutis ir Lietuvos kultūros ministerija. Po parodos Kėdainiuose menininko darbai bus eksponuojami Klaipėdoje, o ciklą užbaigs paroda Briuselyje, kurią ketinama surengti 2007 m. balandį Europos Parlamente. Europos sostinėje numatoma pristatyti Lietuvos eurų bei įvairias progines monetas ir medalius, garsinančius Lietuvos kunigaikščius ir svarbius istorinius įvykius, taip pat koliažus, skulptūras.

Vienas iš pagrindinių europarlamentaro Š. Biručio ir menininko A. Žukausko tikslų – parodose bei susitikimuose su šalies bei užsienio žiūrovais pristatyti Lietuvos ekonominio ir kultūrinio gyvenimo aspektus, įsiliejimą į Europos Bendriją. Parodų ciklas, kurį vainikuos „Lietuvos kelias į eurą“ Briuselyje bei kiti Š. Biručio inicijuoto projekto „Lietuvos ekonominės politikos ir kultūros aspektai“ renginiai, kartu bus dovana ir Lietuvos narytės Europos Sąjungoje trečiosioms metinėms. Jas Lietuva pažymės 2007 m. gegužės 1-ąją.

Išsamiau apie A. Žukausko kūrybą:

Skulptorius yra sukūręs ir įgyvendinęs per 50 kūrinių viešose erdvėse Lietuvoje bei užsienyje. Tai monumentai, paminklai, dekoratyvinės skulptūros ir kiti darbai, iš jų paminklai Lietuvos patriarchui dr. Jonui Basanavičiui ir Lietuvos himno autoriui Vincui Kudirkai Vilkaviškyje, Vydūno skulptūra Belmondo muziejuje (Vokietija), skulptūros Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fasade, skulptūros „Džiugesys“ Las Vegase (JAV), „Anūkas“ (Klaipėda), „Juodojo paukščio giedojimas“ (Varšuva) ir kitos.

A. Žukauskas sukūrė Lietuvos monetas ( centus ir litus), lietuviškus euro centus ir euro monetas, Lietuvos Didžiųjų Kunigaikščių monetų ciklą bei daug įvairių proginių monetų ir medalių. Pastaraisiais metais skulptorius daug dirba kurdamas koliažus. Menininko darbų yra įsigiję Lietuvos, Rusijos, D. Britanijos, JAV, Suomijos, Vatikano, Vokietijos ir kitų šalių muziejai, privačios galerijos bei kolekcininkai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.