„Pelėsių” gaujai užkirstas kelias gauti ES paramą

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) kreipėsi į teisėsaugos institucijas su prašymu ištirti galimus Pasvalio „Pelėsių” organizuotos nusikalstamos grupuotės piktnaudžiavimus, siekiant neteisėtai gauti Europos Sąjungos fondų paramą.
Pasak NMA direktoriaus Sauliaus Silicko, birželio pradžioje NMA gavo informacijos apie galimus Pasvalio „Pelėsių” organizuotos nusikalstamos grupuotės piktnaudžiavimus Panevėžio ir Pasvalio rajonuose.
Įvertinus rizikas, vidinį tyrimą NMA pradėjo speciali komisija. Taip pat šiuo metu atliekama Panevėžio ir Pasvalio rajonų vietovėse veiklą vykdančių subjektų paramos projektų bei bylų analizė, o turima susisteminta detali informacija bus perduota teisėsaugos institucijoms išsamiam tyrimui atlikti.
Pasak S.Silicko, siekiant užtikrinti skaidrų paramos lėšų administravimą, užkirsti kelią galimiems pažeidimams ir apsaugoti Lietuvos bei Europos Sąjungos finansinius interesus, NMA glaudžiai bendradarbiauja su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės saugumo departamentu ir kitomis teisėsaugos institucijomis .
Siekiant sumažinti nesąžiningų pareiškėjų galimybes pasinaudoti ES struktūrinių fondų paramos lėšomis, NMA įkurtas specialus Rizikų vertinimo ir valdymo skyrius.
Lietuvoje netinkamai išmokėtų SAPARD paramos lėšų suma sudaro 0,07 proc. Pasak S.Silicko, lėšų grobstymo nebuvo išvengta ir kitose šia parama besinaudojančiose valstybėse, kuriose šis skaičius siekė 3-5 proc. bendros paskirstytos paramos sumos.
Praėjusią savaitę Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Pasvalio rajono policijos komisariato ir antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” pareigūnai bendros operacijos metu sulaikė tris asmenis, kurie, kaip įtariama, priklauso „Pelėsių” organizuotai nusikalstamai grupuotei.
Policijos duomenimis, „Pelėsių” gauja užsiiminėjo žemės ūkio technikos grobstymu iš ūkininkų ir jos grąžinimu už išpirkas, taip pat kitų rūšių transporto priemonių grobimu ir grąžinimu už išpirkas, turto prievartavimu, pastatų padeginėjimais, sukčiavimu įsigyjant žemės ūkio bendroves.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.