Garsios bylos atomazga – miglota

Vakar Klaipėdoje padėtas taškas pasikėsinimo į žinomo verslininko, bendrovės „Ferteksos transportas” savininko 43 metų Igorio Udovickio gyvybę byloje.

Nuteisti keturi klaipėdiečiai, tačiau jie – tik vykdytojai. Tuo tarpu nusikaltimo užsakovo rasti kol kas nepavyko.

Nusikaltimo organizatoriui ir jo bendrininkams paskelbtas griežtas nuosprendis privertė raudoti kai kuriuos jų giminaičius, kurie tikėjosi švelnesnės bausmės.

Pagrindiniu nepavykusių žudynių strategu įvardytas anksčiau nekart įsivėlęs į panašias bylas buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentas 26-erių Linas Jankus už grotų turės praleisti 14 metų.

Šūvį gyvenamojo namo laiptinėje I.Udovickiui į krūtinę paleidęs ir jį sunkiai sužeidęs 37 metų Igoris Pancernas nuteistas kalėti 12 metų ir šešis mėnesius.

Nusikaltimo bendrininkui 26 metų I.Belogubovui laisvė atimta 6 metams.

Dar vienas žudynių talkininkas – 28 metų Aleksandras Minakovas kalės metais trumpiau.

Už patirtą fizinį skausmą, dvasinį sukrėtimą, sunkius išgyvenimus, depresiją, materialinius nuostolius 10 mln. litų žalos atlygio prašiusiam I.Udovickiui teks pasitenkinti kuklesne pinigų suma – 80 tūkst. litų.

Iš L.Jankaus bus konfiskuota 14 tūkst. litų.

Bendrininkų konfiskuoto turto vertė siekia po tūkstantį litų.

Byloje – ir politiko pavardė

Tik L.Jankus nepripažino kaltės, teigdamas, jog jį apkalbėjo savo kailį gelbėjantys draugai. Vyras kaltino ir kriminalistus, neva naudojusius psichologinę prievartą.

Vos įkalintas L.Jankus pribloškė tyrėjus, per apklausą pareiškęs, jog pasikėsinimą į I.Udovickio gyvybę užsakė geras jo tėvų bičiulis – Seimo narys Antanas Bosas.

Tai patvirtino ir I.Belogubovas.

Vėliau išsigynęs savo žodžių L.Jankus aiškino apkalbėjęs A.Bosą, nes kriminalistai pagrasino jį įmesti į kamerą su nusikaltėliais, kuriems žinomi nuteistojo glaudūs ryšiai su STT.

Teismo kolegijos pirmininkas Zigmas Pocius teisingais pripažino ne vėlesnius, o pirminius L.Jankaus parodymus.

Prokurorai tęsia paieškas

Į teismą liudyti iškviestas A.Bosas neslėpė pažinojęs Karklėje, jo įsteigtame elnių rezervate, apsaugininku dirbusį L.Jankų: „Jis prašė verslo reikalams paskolinti 20 tūkst. litų, tačiau aš pasakiau šiam vyrui, jog paskolų reikia prašyti iš banko”.

Bylą tyrę, bet jos iki galo dar neišpainioję tyrėjai neprarado vilties atskleisti pasikėsinimo į I.Udovickį užsakovus.

Griežtas Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis, ko gero, padrąsins prokurorus, ilgai negalėjusius apčiuopti naujų šio nusikaltimo gijų.

Šaudė iš vogto pistoleto

2003-iųjų gegužę Klaipėdoje, daugiabučio Ryšininkų gatvėje laiptinėje, šūvį į verslininką paleidę žudikai paspruko. Šiukšlių konteineryje buvo rastas numestas pistoletas „Makarov” su duslintuvu iš plastiko butelio.

Į namus grįžtančiam vyrui buvo peršauta krūtinė. Užsikirtus pistoletui žudikas nesuspėjo paleisti mirtino šūvio.

Nustačius, kad rastas ginklas pavogtas iš vieno karinio dalinio Kaliningrado srityje, tyrimas įstrigo, nors I.Udovickis pasikėsinimą siejo su savo verslu, tvirtino žudynių išvakarėse buvęs sekamas.

Šūvį į verslininką paleido I.Pancernas, gavęs pistoletą iš I.Belogubovo. A.Minakovas padėjo sekti I.Udovickį.

Šis vyras sukinėjosi prie namo, kuriame kruviną egzekuciją sutiko atlikti jo pusbrolis I.Pancernas.

Vakar tardamas paskutinį žodį I.Belogubovas prisipažino nusikaltęs, atsiprašė verslininko. Jis sakė pistoletą „Makarov” gavęs iš L.Jankaus, tąkart apie A.Bosą jam kalbėjusio kaip apie žudynių užsakovą.

D.Jankus buvo suimtas Klaipėdos centre. Jis netrukus paminėjo A.Bosą kaip nepavykusio pasikėsinimo užsakovą.

Nuteistojo tėvas buvęs jūrininkas Rimgaudas Jankus ir jo žmona Liuda – artimi A.Boso bičiuliai. Laukinių gyvūnų rezervatą Karklėje įsteigęs verslininkas R.Jankų paskyrė elnyną administruojančios bendrovės „Aglaura” direktoriumi. Čia atsirado darbo ir R.Jankaus sūnui.

Atlygis – 40 tūkstančių

Tyrėjai atskleidė, jog žudikams už I.Udovickio gyvybę buvo pažadėtas 40 tūkst. litų atlygis.

Pusė sumos sumokėta iš anksto. Dalį pinigų gavęs I.Pancernas sakė juos iššvaistęs.

Po gydymosi iš ligoninės į namus grįžęs I.Udovickis sulaukė grasinimų telefonu – jam buvo liepta tylėti ir nesiimti jokių veiksmų.

Vėliau kažkoks nepažįstamasis paskambino į jo buto duris, perdavė žmonai popieriaus lapelį su mobiliojo telefono numeriu ir pasakė, kad juo paskambinęs I.Udovickis sužinos nusikaltimo vykdytojus.

Iškilo sunkumų verslui

I.Udovickio įsteigtą Biriųjų krovinių terminalą anksčiau lygiomis dalimis valdė A.Boso vadovaujamai Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos (VLPFK) įmonių grupei priklausiusi bendrovė „Klaipėdos Smeltė”.

Šią uostamiesčio įmonę perėmęs vienas VLPFK bendrasavininkių Martinas Gusiatinas „Ferteksos transportą” norėjo išstumti iš bendro verslo.

Dėl konfliktų ši baltarusiškas trąšas Klaipėdos uoste kraunanti įmonė atsidūrė ant bankroto ribos”, – aiškino I.Udovickis.

„Aš su I.Udovickiu nesipykau, bandžiau taikyti jį su M.Gusiatinu”, – įrodinėjo A.Bosas.

I.Udovickis teigė prieš trejus metus surengto pasikėsinimo padarinius jaučiąs iki šiol: „Bankai atsisako kredituoti mano verslą, baimindamiesi, kad negrąžinsiu paskolų, jeigu banditai įvykdys neįgyvendintas užmačias”.

Vakarų banko bylos atgarsiai

A.Boso patikėtinis R.Jankus buvo apklaustas garsioje Vakarų banko lėšų iššvaistymo byloje. Buvęs jūrininkas tąkart patvirtino verslininko paprašytas iš banko paėmęs 500 tūkst. dolerių paskolą.

Tiriant banko žlugimo bylą, paaiškėjo, jog didžiules paskolas kitų asmenų vardais iš Vakarų banko imdavo ir kiti VLPFK veikėjai – dabar gerai žinomi verslininkai.

Paskolų gavėjai tų pinigų net nematydavo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.