Internetas – neištikimybės rojus

Prancūzijoje išleista nauja knyga, pavadinimu „Lovoje su „voratinkliu”: internetas – naujas sugulovas”. Knygoje tvirtinama, kad internetas išprovokuoja „kiberneištikimybę” ir kad šis fenomenas gali tapti santykių realiame gyvenime pablogėjimo priežastimi.

Autoriai Luakas Rošė, psichologijos mokslų daktaras ir naujųjų technologijų žmonėms daromo poveikio tyrėjas, bei Janikas Šatlenas, interneto tyrinėtojas, tvirtina, kad santykiai, užsimezgę internete, retai kada būna stabilūs.

Ir vyrai, ir moterys pirmiausia mėgsta pažvelgti į pažinčių tinklalapius, kurie vilioja juos galimybe pabėgti nuo realaus bendro gyvenimo. Autoriai pavyzdžiu pateikia vieną iš populiariausių Prancūzijoje pažinčių tinklalapį „Meetic”, kuriame kasdien nuolat registruojasi 25 tūkstančiai naujų lankytojų. O iš viso jame yra užsiregistravę 11 milijonų žmonių.

Tokiuose tinklalapiuose labai lengva užmegzti virtualius santykius, dažniausiai išgalvotu vardu. Iš pirmo žvilgsnio internete daug paprasčiau susigundyti neištikimybei nei įprastame gyvenime, kuriame darbas, laiko trūkumas arba drovumas gali apsunkinti pažintį su kitu žmogumi.

„Internetas kaip afrodiziakai sukuria iliuziją, kad mes galime viską. Paauglių vakarėliuose tokį pat efektą padaro alkoholis, pašalinantis visus draudimus. Dar vienas pranašumas – daug lengviau pažindintis internete nei užkalbinti tą, kuris tau nusišypsojo gatvėje”, – analizuoja dr. Rošė.

Iš tinklalapyje susipažinusių žmonių 15-20 proc. paskiria realius pasimatymus, kurie dažniausiai nuvilia ir kurie retai kada tampa tikro bendravimo pradžia. Šis fenomenas davė dingstį atsirasti naujai profesijai – kibernetiniam sekliui. Pavydūs vyrai ir žmonos jam paveda ištirti savo brangiausiųjų nuotykius tinkle.

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.