Iki finalo pritrūko 0,10 sekundės

Vengrijos sostinėje Budapešte vykstančio 29-ojo Europos plaukimo čempionato 100 m laisvu stiliumi varžybų pusfinalyje kovojęs kaunietis Rolandas Gimbutis į finalininkų gretas nepateko.

Kvalifikaciniame plaukime lietuvis distanciją įveikė per 49,42 sekundės, pagerino asmeninį šio sezono rekordą (buvo 49,73 sek.) ir užėmė ketvirtąją vietą. Greičiau už R.Gimbutį plaukė tik britas Saimonas Barnetas (49,24 sek.), prancūzas Alenas Bernaras (49,26) ir olandas Piteris Van Den Hogenbandas (49,27 sek.).

Kiti trys Lietuvos sportininkai į pusfinalį nepateko: šiaulietis Paulius Viktoravičius (50,80 sek.) tarp 63 dalyvių užėmė 33-iąją vietą, kauniečiai Saulius Binevičius (51,09 sek.) ir asmeninį šio sezono rekordą pagerinęs Emilis Vaitkaitis (51,81 sek.) – atitinkamai 42-ąją ir 54-ąją vietas.

Pusfinalyje R.Gimbutis plaukė lėčiau – 49,54 sek. Kaunietis užėmė 9-ąją vietą, jam iki kelialapio į finalą pritrūko vos 0,10 sek. Tiek jis atsiliko nuo 8-ojoje pozicijoje likusio ruso Andrejaus Kapralovo.

Sėkmingiausiai šiame varžybų etape pasirodė italas Filipas Manjinis (48,91 sek.), prancūzas Frederikas Buske (49,16 sek.) ir rusas Jevgenijus Lagunovas (49,20 sek.).

Dar vieną naują pasaulio rekordą pasiekė Vokietijos atstovė. Brita Štefen 100 metrų laisvu stiliumi įveikė per 53,30 sekundės ir 0,12 sek. pagerino australei Libi Lenton nuo šių metų sausio priklausiusį aukščiausią planetos rezultatą.

Prieš tris dienas 22-ejų metų B.Štefen su komandos draugėmis pagerino australėms priklausiusį pasaulio rekordą estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi.

Aukso medalį 800 m laisvu stiliumi varžybose iškovojusi 19-metė prancūzė Lora Manadu nuotolį įveikė per 8 minutes 19,29 sekundės ir pagerino net 19 metų senumo Europos rekordą. Ankstesnis pasiekimas – 8:19,53 – priklausė buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR) atstovei Ankei Moring.

Olandas P.Van Den Hogenbandas buvo greičiausias plaukiant 200 m laisvu stiliumi. Jis distancijoje sugaišo 1 min. 45,65 sekundės ir Senojo žemyno čempionu tapo ketvirtą kartą.

Šiandien Budapešte jėgas išmėgins devyni Lietuvos plaukikai: klaipėdietis Pavelas Suškovas ir kaunietis Vytautas Janušaitis (200 m nugara), šiaulietis Paulius Viktoravičius, panevėžietis Paulius Andrijauskas ir kaunietis Emilis Vaitkaitis (100 m peteliške), kaunietė Rugilė Mileišytė (50 m nugara) ir anykštėnas Giedrius Titenis bei kauniečiai Aurimas Valaitis ir Edvinas Dautartas (50 m krūtine).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .