Naftos kainos ketvirtadienį mažėjo

Žalios naftos kainos po trijų dienų kilimo mažėjo, JAV Nacionaliniam uraganų centrui pranešus, kad tropinė audra „Chris“ sparčiai silpnėja, tuo pačiu mažėja ir nerimas dėl galimos audros žalos Meksikos įlankoje, kurioje susikoncentravę penktadalis JAV naftos išteklių.

Apie 5 valandą ryte „Chris“ buvo nutolusi 215 kilometrų į Šiaurės rytus nuo San Juan, Puerto Rike ir tapo „nebeorganizuota“, pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“.

Tropinės audros grėsmė Puerto Rikui bei JAV ir Britų Mergelių saloms tai pat nutolo.

Žalios naftos kaina rugsėjį ateities sandoriais Niujorko prekių biržoje nukrito 58 JAV centais iki 75,23 dolerio už barelį. Londone ši kaina 12.14 val. vietos laiku siekė 75,25 dolerio. Brent žalios naftos kaina Londono ICE ateities sandorių biržoje ateities sandoriais rugsėjį sumažėjo 23 centais iki 76,66 dolerio už barelį.
„Paskutinis šuolis per 75 JAV dolerius pastarąsias dvi dienas buvo gerokai pastūmėtas nerimo dėl „Chris“ uragano“, – sakė kompanijos „Global Insight“ energetikos analitikas Simon Wardell.

Anot jo, tai parodo, kaip stipriai rinkoje nerimaujama dėl potencialių sutrikimų, kurie šiemet gali pasikartoti.

Atlanto uraganų sezonas tęsiasi nuo birželio iki lapkričio. Praėjusiais metais per uraganų sezoną buvo 15 uraganų, įskaitant uraganus Katrina ir Rita, kurie apgadino naftos įrengimus ir platformas Meksikos įlankoje bei sumažino regiono produkcijos tiekimo pajėgumus maždaug penktadaliu.

„Vyriausybė pranešė, kad šiemet uraganų sezonas bus labai aktyvus“, – sakė kompanijos „Oppenheimer & Co.“ vyresnysis viceprezidentas naftos ir dujų analizei Fadel Gheit.

„Prekiautojai yra ypač atsargūs, štai kodėl rinka yra tokia įtempta“, – sakė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.