Grybauti – laisvai

Atėjus grybų ir uogų rinkimo laikui, uostamiesčio gyventojams neaišku, kokiose teritorijose jie gali tai daryti nebaudžiami.

Miškuose žmonės suabejoja, ar neįžengė į privačią valdą ir nesulauks kokių nors bausmių. Taip pat daug kam kyla klausimas, ar nenusižengia įstatymui rinkdami uogas nacionalinių parkų teritorijose ir rezervatuose.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Bendrų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Regina Grybienė tvirtino, kad Klaipėdos regione galima grybauti ir uogauti beveik visuose miškuose be jokių dokumentų. Tik norintiems vasaros ir rudens gėrybių pasirinkti privačiuose miškuose reikia gauti teritorijos savininko leidimą.

Savo teritorijoje užtikęs nepageidaujamus grybautojus ir uogautojus, miško savininkas turi teisę kreiptis į policijos pareigūnus. Už savavaliavimą gali grėsti piniginės baudos.

Neuždrausta su krepšiais vaikščioti ir Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje, išskyrus rezervatus. Parko vyriausioji specialistė informacijai Daiva Masiliauskienė sakė, kad Neringos savivaldybė tik per sausras buvo įspėjusi žmones nevaikščioti po parką, kad nekiltų gaisro pavojus.

Pajūrio regioninio parko taisyklės skelbia, kad lankytojai turi teisę uogauti, grybauti, riešutauti, rinkti vaistažoles laikantis augalijos išteklių naudojimo tvarkos.

Šio parko vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis pasakojo, kad taisyklės draudžia uogas ir grybus rinkti pramoniniais tikslais ir darkyti miško plotus. Miško gėrybių taip pat negalima rinkti dar neprinokusių, uogos į krepšį yra braukiamos be lapų, grybai yra pjaunami, o ne raunami, kad nebūtų draskoma miško paklotė.

Iš viso Pajūrio regioninį parką užimančio 5033 hektarų ploto, uogauti ir grybauti negalima apie keturių kilometrų ruože. Tai atkarpa už Karklės link Palangos. Apie tai įspėja ant medžių kabantys ženklai.

E.Paplauskis sakė, kad dėl šio ruožo ir taip problemų neturi, nes čia uogos ir grybai nelabai auga.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Grybauti – laisvai"

  1. Andrius

    „Savo teritorijoje užtikęs nepageidaujamus grybautojus ir uogautojus, miško savininkas turi teisę kreiptis į policijos pareigūnus. Už savavaliavimą gali grėsti piniginės baudos.“

    Visiška nesamonė. Ta pareigūnė nežino, ką kalba. Visų miškų (valstybinių ir privačių) lankymas yra nedraudžiamas, tame tarpe ir grybauti privačiame miške gali kas tik nori.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.