„Microsoft“ kėsinasi į kompiuterių dizainą

Regis, išleisdama naują „Windows“ versiją „Microsoft“ nori kurti ne tik pačios OS, bet ir kompiuterių, kuriuose veiks „Windows Vista“, išvaizdą. Kompanija išsiuntinėjo dizaino pavyzdžius maždaug 70 kompiuterių gamintojų.

Gautuose „Vista Industrial Design Toolkit“ patarimų rinkiniuose gamintojai galės rasti išsamias rekomendacijas, padėsiančias sukurti prie „Windows Vista“ derančio kompiuterio išvaizdą. Šiose rekomendacijose aprašomi tokie aspektai kaip spalvų paletės, įjungimo ir perkrovimo mygtukų išvaizda, trumpai tariant, „Microsoft“ vizija, kaip turi atrodyti „Vista“ kompiuteris.

Ne visi gamintojai patenkinti tokiu „Microsoft“ kišimusi į jų vidinius reikalus. Pasak „Lenovo“, nusipirkusios IBM asmeninių kompiuterių padalinį, atstovų, sunku suvokti, kaip „Microsoft“ rekomendacijos padėtų jų kompanijai. Jų teigimu, kompanijos išskirtinumą pabrėžia technologinės inovacijos ir esama lyderio pozicija. Atpažįstamas dizainas yra svarbi viso to dalis.

„Microsoft“ savo ruožtu teigia, kad šis patarimų rinkinys yra visiškai neprivalomas ir yra tik pasiūlymas, kaip padidinti kompiuterių pardavimo apimtis pasirodžius „Windows Vista“.

Tai jau ne pirmas kartas, kai kompanija bando keisti asmeninių kompiuterių įrangos standartus. Pasirodžius „Windows 95“ operacinei sistemai, „Microsoft“ įtikino į asmeninių kompiuterių klaviatūros standartą įtraukti „Windows“ klavišą. Šį standartą netrukus pradėjo naudoti dauguma kompiuterių gamintojų, išskyrus IBM. Tačiau tai tikrai pirmas kartas, kai kompanija bando tiesiogiai paveikti kompiuterių išvaizdą.

Paskaičius rekomendacijose minimus „veržlių kreivių“ ir „tikslingo kontrasto“ privalumus bei teiginius, kad „mes norime, kad žmonės tiesiog įsimylėtų savo kompiuterius“ ar tai, kad „kompiuteris turi tapti tyro troškimo objektu“, nenoromis kyla asociacijos su „Apple“. Pastaruoju metu ši kompanija skyrė ypač daug dėmesio kompiuterio ir operacinės sistemos išvaizdų derinimui. Greičiausiai ir „Microsoft“ pastebėjo, kad dailūs kompiuteriai yra patrauklesni.

Ar šios pastangos duos rezultatų – sunku pasakyti. Jei didieji gamintojai nepanorės keisti savo įprasto dizaino, į „Microsoft“ rekomendacijas gali atsižvelgti mažesnieji. Juk papildomas lankstinuko punktas „Microsoft rekomenduojamas dizainas“ kompiuterio privalumų sąraše tikrai nepakenks.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.