Gamybinių monstrų kaimynystė apkartina žmonių gyvenimą.
Vadinamojo žemės ūkio technikumo rajono gyventojai priversti kvėpuoti tirštais dūmais ir kęsti nuolatinį triukšmą, kurį skleidžia „Klaipėdos mediena”. Tačiau kontroliuojančios institucijos pažeidimų neranda.
Pagalbos nesulaukė
Greta įmonės „Klaipėdos mediena” gyvenantys žmonės apstulbo, nes grįžę namo po kelionės išvydo pievą, paskendusią melsvame rūke.
Netoli gamyklos gyvenanti Silvija Rimkutė jau kelerius metus bergždžiai ieško supratimo. Ji pasakojo, kad ne kartą kreipėsi į Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą, tačiau pagalbos nesulaukė. „Buvo atvykę specialistai patikrinti išmetamas į orą medžiagas. Konstatavo, kad tai tik garai, kurie neviršija leistinos taršos normos”, – sakė moteris.
Meras tyli
Visuomenės sveikatos centro darbuotojai siūlė moteriai rinkti parašus ir rašyti bendrą skundą. Tačiau, pasak pašnekovės, tai daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas. „Kodėl tai turime daryti mes, kai žmonės, į kuriuos kreipiamės, neatlieka savo tiesioginio darbo?” – piktinosi S.Rimkutė.
Tiesioginės radijo laidos metu Klaipėdos merui Rimantui Taraškevičiui buvo pateiktas klausimas, ką daryti šalia „Klaipėdos medienos” gyvenantiems žmonėms. Meras pažadėjo pasidomėti šia problema, tačiau, pašnekovės teigimu, iki šiol nieko konkretaus nepadaryta.
Pažeidimų nerado
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Sveikatos saugos ekspertizės skyriaus darbo higienos gydytojas Gediminas Matutis pripažino, kad buvo gautas gyventojų skundas dėl oro taršos. „Nuvykus į vietą ir ištyrus, paaiškėjo, kad kenksmingų medžiagų, tiksliau formaldehido, koncentracija ore neviršija leistinos normos”, – tvirtino specialistas. Tačiau jis pridūrė, kad negalima atmesti galimybės, jog kartais tarša gali būti didesnė.
Tyrimas buvo atliktas ankstyvą pavasarį. Norint tirti šią teritoriją reguliariai, anot G.Matučio, reikalingas miesto valdžios sprendimas.
Žada dideles investicijas
Bendrovės „Klaipėdos mediena” direktorius Viktoras Adomaitis pripažino, kad gamykla kelia rūpesčių gyventojams. „Suprantame gyventojus, kuriems tenka kęsti triukšmą ir dulkes. Mes patys dirbame tokiomis sąlygomis. Tačiau, lyginant su praėjusiais metais, situacija pagerėjo ir ji dar gerės”, – tikino V.Adomaitis.
Šiais metais įmonė uždarė faneros cechą, taip pat buvo sustabdyta kietojo kuro katilinė. Tarša dar turėtų sumažėti, nes ketinama įrengti naujus filtrus medienos dulkių išvalymui. Jie iki 100 proc. turėtų sumažinti išmetamų dulkių kiekį. Tokie filtrai naudojami medienos gamyklose Europoje.