Kylančius mūrus stebės daugiau prievaizdų

Valdininkų armija plečiasi – Klaipėdos apskrityje vykstančias naujas statybas artimiausiu metu kontroliuos dvidešimt trys darbuotojai. Papildomi etatai mokesčių mokėtojams kainuos kelis šimtus tūkstančių litų kasmet.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į ženkliai padidėjusių statybos darbų apimtis – Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros (TPSVP) skyriaus darbuotojai nespėja atlikti būtinų derinimo procedūrų. Be to, anot jų kovai su neteisėtomis statybomis ir skandalo Kuršių nerijoje padariniams šalinti nelieka nei laisvų rankų, nei laiko.

Prireiks 375 tūkst. Lt

Praėjusią savaitę vykusio Vyriausybės posėdžio metu Klaipėdos apskrityje etatų skaičių leista padidinti nuo 214 iki 223. Todėl šiuo metu TPSVP skyriuje dirbantiems keturiolikai specialistų į talką ateis devyni darbuotojai.

„Prašymą didinti pareigybių skaičių pateikėme dar pernai. Kiek pinigų jiems reikės išlaikyti, skaičiavome remdamiesi Valstybinės statybų priežiūros inspekcijos prie Aplinkos ministerijos metodika bei darbo krūviais – suma per metus sieks 375 tūkstančius litų”,- „Vakarų ekspresui” sakė TPSVP skyriaus vedėjas Aloyzas Norvilas.

Anot jo, etatų skaičiaus didinimas – seniai pribrendęs reikalas: „Mes tiesiog nespėjame dirbti. Jūs tik pasižiūrėkite, kiek per savaitę išduodama leidimų statyboms: vieną savaitę – 30, o kitą – net 60.”

A. Norvilo duomenimis, vien per pirmąjį šių metų pusmetį Klaipėdos apskrityje išduoti 641 statybos leidimai. Suskaičiavus darbo dienų skaičių, gautųsi, kad kasdien laiminamos kelios naujos statybos.

„Štai šią savaitę turime suderinti 40 projektų, o kur dar statybų kontrolė?” – guodėsi skyriaus vedėjas.

Papildoma prievolė

Vyriausybė valdininkų apskrityse skaičiaus didinimą praėjusią savaitę pristatė po stiprinamos kovos su neteisėtomis statybomis vėliava.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad statybų apimtys visoje Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus išaugo 70 procentų.

Papildomi 63 etatai apskričių viršininkų administracijose kuriami siekiant patikrinti didelę statinių projektų bei statybos procesų dalį.

A. Norvilas neslėpė, kad statybų kontrolė dėl darbuotojų stygiaus iki šiol strigo – per šešis šių metų mėnesius Klaipėdos apskrityje sustabdytos 35 neteisėtos statybos.

Maža to, anot vedėjo, specialistai atlieka ir papildomą prievolę: „Iš prokuratūros kiekvieną savaitę sulaukiame 5-6 raštų su prašymais pateikti medžiagą dėl galimai neteisėtų statybų Kuršių nerijoje. Šiai funkcijai atlikti nepakanka tiesiog paimti dokumentų iš lentynos”.

Skandalas nesibaigė

Priminsime, kad skandalas dėl betono karalyste virstančio unikalaus gamtos kampelio užvirė praėjusių metų pavasarį. Tada paaiškėjo, kad Preilos botelį pasišovusi pastatyti bendrovė „Sabonio klubas ir partneriai” pakeitė statinių paskirtį ir jachtininkams skirtus namelius pavertė parduodamais kotedžais.

Netrukus iš maišo išlindo ir daugiau ylų – užvirus košei konstatuota, kad Kuršių nerijoje esama ir kitų statybų, kurios suderintos su visomis reikalingos institucijomis, tačiau parašus valdininkai dėjo nesilaikydami nustatytų procedūrų ir pažeisdami įstatymus.

Dėl šios priežasties netrukus postą prarado Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorius Vladas Portapas, krito ir Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinio vedėjo Algirdo Gintaro galva. Galop savo noru, net nesulaukusi nepalankių Vyriausybės išvadų, iš Klaipėdos apskrities viršininkės pareigų pasitraukė Virginija Lukošienė.

Į Konstitucinį teismą

Šių metų pradžioje galimai neteisėtų statybų Kuršių nerijoje likimo mozaika pradėta dėlioti teismuose. Kovą prokurorai šventė pirmąją pergalę – teismas panaikino detaliojo plano, numačiusio poilsio namų statybą Juodkrantėje, galiojimą. Ir tai buvo tik pradžia.

Šiuo metu Klaipėdos apskrities viršininko administracija figūruoja kaip trečiasis asmuo daugiau kaip dešimties bylų nagrinėjime. Pusės jų nagrinėjimas sustabdytas, nes kreiptasi su prašymais į Konstitucinį Teismą.

Šio teismo teisėjų pagalbos prireikė bylose dėl teritorijų Preilos 4a ir 4b, prie Gintaro įlankos ir L. Rėzos g. 31 Juodkrantėje, taip pat Kuršių g. 2 Nidoje detaliųjų planų, kuriuos laimino Neringos savivaldybės Taryba, panaikinimo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.