Žmonėms neaišku, kur dėti gatvėje surastus daiktus.
Aptikę pamestus dokumentus, raktus, gyvūnus ir visokius kitokius daiktus, žmonės nežino, kur jiems reikėtų kreiptis, todėl dažnai pasilieka sau arba parašo į laikraštį skelbimą.
Bijodami būti iškamantinėti ir nepelnytai apkaltinti, apie radinius žmonės vengia pranešti policijai. Kai kurie tiesiog nemato tikslo varstyti pareigūnų durų, nes įsivaizduoja, jog laikraščio skelbimas pasieks kur kas greičiau nei policija.
Policijos pareigūnai rekomendavo atsikratyti šio įpročio ir apie visus radinius pranešti jiems. Klaipėdos miesto vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Igoris Ivanovas patikino, kad atnešusieji rastus daiktus gali rinktis – rašyti oficialų pranešimą apie tai ar nerašyti.
Žinoma, papildoma informacija, kur buvo rasti daiktai ir kokiomis sąlygomis, padeda greičiau atrasti tikruosius savininkus.
Policijoje yra vedamas specialus žurnalas, kuriame registruojami visi rasti ir pamesti daiktai. Į šį sąrašą dažniausiai patenka įvairūs dokumentai, piniginės be pinigų ir raktai.
Jeigu kažkokius daiktus ar dokumentus pametė vietinis gyventojas, jam gana patogu sekti laikraščio naujienas ir ieškoti atsiliepimų, tačiau miesto svečiams iš to nėra jokios naudos.
Atnešus daiktus į policiją, Migracijos departamentas išaiškina, kokiam žmogui priklauso dokumentai ir su juo susisiekia. Neradus kontaktų, pareigūnai neretai prašo ir žiniasklaidos pagalbos.
I.Ivanovas pasakojo, kad visai neseniai sąžiningas žmogus į policiją atnešė rastą piniginę, kurioje buvo apie 70 litų ir pirkinių sąrašas. Policijai pranešus apie radinį per radiją, daiktų savininkė bematant atsirado.
Dėl pasiklydusių šunų, kačių, papūgų ir kitokių gyvūnų į policiją kreiptis galima, tačiau pareigūnai apie šį reikalą informuos įmonę „Nuaras”, kuri rūpinasi rastais augintiniais.
Čia gyvūnas laikomas dešimt parų. Jeigu šeimininkas neatsiranda, darbuotojai turi teisę rastinukus atiduoti kitiems šeimininkams arba užmigdyti.
„Nuaro” darbuotoja Irina Lebedeva pasakojo, kad šeimininką rasti gana lengva, jeigu gyvūnas po oda turi įsiūtą mikroschemą, kurią nuskenavus paaiškėja visi duomenys.
Ką nors pametusiems ar praradusiems taip pat reikėtų pranešti policijos pareigūnams, kad atsiradus daiktams jie galėtų greičiau susisiekti ir grąžinti pamestą nuosavybę.