Laikyti augintinių nebegalintys klaipėdiečiai gali juos atiduoti į gyvūnų prieglaudą arba pasiūlyti zooparduotuvėms.
Į užsienį ilgesniam laikui išvykstantys ar dėl objektyvių priežasčių – pavyzdžiui, vaiko alergijos augintinio kailiui, – gyvūnais atsikratyti norintys šeimininkai turi kelias išeitis: išmesti gyvūną į gatvę, užmigdyti jį veterinarijos gydytojo kabinete arba paskambinti į gyvūnų prieglaudą „Nuaras”, kurios darbuotojai tą pačią dieną atvyks pasiimti gyvūną tiesiai iš namų.
„Nuaro” administratorė Irina Lebedeva dienraščiui aiškino, kad skambinti reikėtų iš ryto – tuomet jau po pietų augintinio namuose nebeliktų. Kalotėje įsikūrusios prieglaudos telefonas 8 46 314040.
Administratorė sakė, kad nemažai buvusių šeimininkų augintinius į Klaipėdos rajone esančią prieglaudą automobiliu atveža patys.
I.Lebedeva tikino, kad su gyvūnais po vienu stogu nebegalintys ar nebenorintys gyventi klaipėdiečiai į „Nuarą” kreipiasi kasdien.
„Priimame kates, šunis, triušiukus, graužikus. Deja, negalime padėti tiems, kurie laiko egzotiškus gyvūnus – pavyzdžiui, iguanas, – arba žuvytes. Tiesiog neturime sąlygų juos priglausti”, – apgailestavo „Nuaro” darbuotoja.
I.Lebedevos teigimu, už savo paslaugas „Nuaras” nėra nustatęs tarifų, tačiau gyventojai raginami paaukoti prieglaudai pinigų ar gyvūnų maisto. „Jeigu žmogus neturi iš ko, tai ir nereikalaujame. Būna, kreipiasi pensininkai, norėdami atiduoti merdėjantį gyvūną – jų aukų neprašome”, – aiškino ji.
Pasak „Nuaro” administratorės, kai kurie žmonės gyvūnus atiduoda su narveliais. „Tai yra privalumas, kai gyvūnėliui bandome rasti naujus šeimininkus”, – sakė ji.
Anot I.Lebedevos, gyvūnai gali būti ir neskiepyti – prieglaudoje dirbantis veterinarijos gydytojas atlieka visas procedūras, kad gyvūnas galėtų sveikas keliauti į naujus namus.
Paklausta, koks likimas ištinka senus ir sergančius gyvūnus, I.Lebedeva aiškino, kad beviltiški augintiniai migdomi ir vežami utilizuoti į Rietavo rajoną.
Tačiau gyvūną įmanoma įsiūlyti zooparduotuvėms. „Klaipėdai” paskambinus į kelias zooparduotuves, paaiškėjo, kad smulkius gyvūnus, žuvis ir paukščius čia priima, bet tik tada, kai yra laisvų narvelių ir akvariumų.
Pavyzdžiui, Sportininkų gatvėje esančios zooparduotuvės „Zoo” pardavėja pasakojo, kad šiuo metu graužikų, triušių, šinšilų ir paukščių narvai perpildyti.
„Bet kartais būna, kad atsilaisvina vieta, tada ir priimame iš žmonių jų gyvūnus. Pageidautina, kad augintiniai būtų jauni ir turėtų gydytojo patvirtintą pažymą, kad yra sveiki”, – sakė pardavėja.