Prancūzų legiono išradimas įgyvendintas Jonavoje

Jonavos rajone, Lokėnėlės kaime, prie Lokės upelio, neseniai pradėjo veikti nauja pramogos rūšis mūsų šalyje – beveik dviejų hektarų ploto nuotykių parkas, kuriame išbandomas vikrumas, ištvermė, fizinis pasirengimas ir drąsa.

Įrengtos penkios trasos

„Tokie parkai atsirado Prancūzijoje 1995 metais, kai vienas prancūzų legiono vadas miškuose įrengė treniruočių stovyklą kariams”, – analogiškų parkų istoriją priminė vienas iš trijų parko savininkų – Viktoras Kozlovas.

Prancūzijoje šiuo metu yra apie 300 analogiškų, dažniausiai Alpių regione, įrengtų parkų. Kliūčių įveikimo trasas medžiuose visai šeimai padėjo įrengti būtent Prancūzijos kompanija.

Iš viso įrengta 51 kliūtis. Lankytojams siūlomas 75 ir 145 metrų skrydis lynu, galima vaikščioti įvairiais vadinamaisiais beždžionių tiltais, supsis sūpynėmis, lipti kabančiomis virvėmis, tinklais, piratų kopėčiomis, laipioti ir šokinėti kaip Tarzanui. Numatoma, kad parkas veiks šiltu oru iki spalio mėnesio.

1,8 ha ploto nuotykių parke įrengtos penkios trasos: Geltonoji, treniruočių, skirta vaikams bei pradedantiesiems. Žalioji – antra pagal sunkumą ir nereikalaujanti didelės ištvermės. Mėlynoji – įrengta aukštesniame medžių lygyje ir turinti dvi sudėtingesnes kliūtis, kurias įveikti reikia ne tik fizinės ištvermės, bet ir drąsos. Raudonoji, pati ilgiausia, trasa reikalauja daug fizinių jėgų, drąsos, ištvermės. Juodoji trasa skirta fanams ir tai yra iššūkis profesionalams, kurią įveikus per pusantros valandos galima džiaugtis puikiu rezultatu.

Įveikia ne visi

„Jau buvo tokių „kietuolių”, kurie juokdamiesi galvojo lengvai įveikti šią trasą, – šyptelėjo savininkas Sigitas Skinulis. – Tačiau pagal taisykles ją įveikia tik 25 procentai žmonių, o pradėjus šią trasą, kelio atgal nėra”.

„Juodąją trasą žmonės turi įveikti be instruktorių pagalbos, – sakė trečiasis parko savininkas Donatas Žemelis. – Instruktoriai tik stebi jus ir prireikus pagalbos padeda arba nukelia fiziškai neištvėrusius vyrus”.

„Lokės pėdos” parko savininkai tikino, kad didelį dėmesį skiria saugumui: kiekvieną lankytoją stebi, padeda instruktorius, kiekvienas žmogus turi po kelis iki 16 tonų apkrovą išlaikančius saugos lynus, prie kurių kabinasi karabinai. Tvirtinimo detalės bei visa alpinistinė įranga, kurią gauna lankytojai, pagaminti garsios kompanijos „Special”.

Bus tikrinami alkotesteriu

Prancūzams padedant įrengti parką buvo skirtas dėmesys ir gamtai: buvo neleista pjauti net sausuolių, medžiai „apsiūti” specialiais įrengimais.

„Vienas tokio pobūdžio parkų reikalavimų – natūrali gamta”, – teigė S.Skinulis.

Iki pusės milijono litų kainavusiame parke įrengta 51 kliūtis. Neseniai Estijoje (56 kliūtys) bei Latvijoje (48) pradėjusių veikti parkų 60 procentų lankytojų sudaro vaikai.

Su visais sudaromos sutartys, žmonės automatiškai apdraudžiami. Griežtai uždrausta trasas išbandyti narkotikus, psichotropines medžiagas ar alkoholį vartojantiems asmenims. „Jei žmogus nesutinka, jog jis yra išgėręs, pasiūlome jį patikrinti alkotesteriu”, – aiškino V.Kozlovas.

Paklausus, ar šioje vietoje yra lokių, D.Žemelis nusijuokė: „Neseniai vieną trasą buvo pasirengęs įveikti apie 130 kilogramų svėręs „lokys”. Draugai šiaip ne taip jį užkėlė, bet po to mes vargome, kol jį, nebaigusį trasos, reikėjo nukelti…”

Darius Sėlenis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.