Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba per Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremoniją

Gerbiamieji,
Nuoširdžiai sveikinu Jus Valstybės dienos proga.

Nepaprastai prasminga, kad būtent šiandien Jums įteikiami garbingi valstybės apdovanojimai. Mindaugo karūnavimo diena – Lietuvos valstybingumo ir mūsų gilių europinių tradicijų šventė. Jūs savo darbais, kūryba, ištikimybe laisvės idėjoms ir bendražmogiškoms vertybėmis kuriate šiandienos Lietuvą. Jūsų veikla jungia praeitį ir dabartį, tiesia tiltus į ateitį.

Šiandien čia pagerbiame įvairių kartų ir profesijų bei skirtingų likimų žmones. Tačiau Jus visus vienija ištikimybė Tėvynei, stiprus pilietinės pareigos ir profesinės atsakomybės jausmas.

Džiaugiuosi šiandien galėdamas padėkoti ir įteikti apdovanojimus pasipriešinimo kovų veteranams, politiniams kaliniams, dvasinės rezistencijos dalyviams. Nuoširdžiai dėkoju mokslo ir meno kūrėjams, visuomenės veikėjams, pedagogams, sportininkams, kariškiams, teisėtvarkos įstaigų darbuotojams savo kasdieniu darbu garsinantiems Lietuvą, kuriantiems gražesnę, saugesnę dvasiškai ir materialiai turtingesnę Tėvynę.

Šiandien su mumis ir mūsų užsienio draugai. Dėkoju Jums už paramą mūsų šaliai, už Jūsų draugystę, stiprinančią Lietuvos žmonių ryšius su pasaulio tautų bendruomene.

Tariu nuoširdžiausią ačiū apdovanojamiems Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi. Nėra kilnesnio ir drąsesnio poelgio kaip gelbėti brangiausią vertybę – kito žmogaus gyvybę.

Tokie žmonės kaip Jūs — didžiausias mūsų šalies turtas. Lietuva Jumis visais didžiuojasi.

Dar kartą sveikinu Jus. Telydi didžiausia sėkmė Jūsų darbus ir ateityje!

Valdas Adamkus

Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.