Pasaulinėje parodoje Japonijoje – Lietuvos nacionalinė diena

Šiandien Lietuvai labai svarbi diena pasaulinėje parodoje „Expo 2005“, kur švenčiama Lietuvos nacionalinė diena.
Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas – oficialus nacionalinės dienos svečias. Nacionalinės dienos atidarymo ceremonijoje Premjeras, dėkodamas visiems susirinkusiems, priminė, kad liepos 6-oji Lietuvoje – Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – diena.

„Pasaulio raidos procesai įtakojo Lietuvos istorinius įvykius. Šiandien, jau būdami Europos Sąjungos ir NATO nariais, mes priimame naujus iššūkius. Tai atveria ir naujas perspektyvas bei galimybes visapusiškai plėtoti ir gilinti ryšius su pasaulio bendruomene, taip pat ir su Japonija“, – sakė Ministras Pirmininkas Nacionalinės dienos atidarymo ceremonijoje.

Šiandien „Expo 2005“ parodoje viename iš paviljonų įvyko didelis Lietuvos surengtas koncertas, tarp atlikėjų – visame pasaulyje žinomi Vilhelmas Čepinskis, Edgaras Montvidas, Eglė Špokaitė. Salėje, kurioje telpa 3,5 tūkstančio. beveik nebuvo laisvų vietų. Kartu su atlikėjais iš Lietuvos koncertavo ir Amerikos lietuvių liaudies muzikos kolektyvas „Spindulys“ iš Los Andželo. Kultūrinės programos simboliu kaip ir Lietuvos paviljono anspaudo ženklu pasirinktas gandras – nacionalinis Lietuvos paukštis.

Lietuvai „Expo 2005“ – septintoji paroda. Šiemet Lietuva dalyvauja vienintelė iš Baltijos šalių. Šiuometinės parodos tema – „Gamtos išmintis“, o pagrindinis Lietuvos paviljono akcentas – architektūrinė konstrukcija „2 DNR“. Lietuvos paviljone jau apsilankė daugiau nei 800 tūkst. žmonių. Nacionalinės dienos baigiamasis akcentas – didelis priėmimas Lietuvos paviljone. Lankytojams buvo dalinami Lietuvą pristatantys lankstinukai, knygos, kalendoriai, informacinė medžiaga bei suvenyrai su Lietuvos simbolika

Ketvirtadienį Ministro Pirmininko vadovaujama delegacija lankysis senojoje Japonijos sostinėje Kijote.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.