Vaikai mokslų nepamiršta net vasarą.
Prasidėjus vasaros atostogoms, tėvai ima sukti galvas, kokia veikla būtų galima užimti savo atžalas, kad jie kiaurą dieną nebūtų įbedę akių į kompiuterius. Dažniausiai pasirenkamas sprendimo būdas yra vasaros stovyklos ir kalbinės mokyklos.
Paslepia televizorius
Uostamiestyje ir aplinkiniuose rajonuose rengiamų stovyklų vadovai įsitikinę, kad tėvai vaikus į stovyklas siunčia dėl to, kad jie išmoktų bendrauti ir taptų savarankiškesni. Be to, mieste labai trūksta gamtos pajautimo, todėl porą savaičių gryname ore išeina į naudą.
Stovyklautojų programos būna užpildytos nuo ryto iki vakaro įvairių žaidimų, pamokų, sporto renginių, todėl vaikams nėra laiko pagalvoti apie kompiuterinius žaidimus ir videofilmus.
Giruliuose įsikūrusios stovyklos „Mažasis genijus” direktorė Liudmila Skobeleva tikino, kad poilsio kambariuose yra televizoriai, tačiau darbuotojai specialiai juos išneša, kad vaikai atitrūktų nuo technologijų. Tai yra savotiškas būdas padėti jaunimui rasti malonumą bendraujant gyvai, o ne kibernetinėje erdvėje.
Septynmečiai nebijo užsienio
Be žaidimų ir pramoginių užsiėmimų, vasarą vaikams suteikiamos galimybės ir pasimokyti.
Populiariausios yra anglų kalbos įgūdžių lavinimo programos. Kad per atostogas neužmirštų kalbinių žinių ir jas patobulintų, vaikai pasiryžę palikti namus ir pasimokyti Anglijos miestuose.
Pasak UAB „Kalba” rengiančios vasaros mokymus vadovės Aidos Sodienės, pradinių klasių moksleivių, važiuojančių į angliškai kalbančias šalis, kasmet vis daugėja.
Tėvai, siekdami tobulinti vaiko žinių bagažą, nepagaili tokiai stovyklai nuo 2,5 tūkstančio iki 7 tūkstančių litų.
Jie tikisi, kad atžalos ne tik pakeliaus ir susipažins su užsienio kultūra, bet ir išmoks šnekamąją anglų kalbą.
Firmos darbuotojai nemano, kad septynmečiai vaikai yra per maži tokiam krūviui, ir sakė, kad tai geras būdas įtvirtinti mokyklines žinias.
Pakvies Kalėdų senelį
„Mažojo genijaus” direktorė L.Skobeleva pasakojo, kad jos praktikoje pasitaikė visokių atvejų.
„Būna, kad maži vaikai, nepratę būti vieni, pasiilgsta mamos, pavargsta, verkia, jiems nesiseka integruotis”, – atsiminė išskirtinius atvejus vadovė. Anot direktorės, prieš leidžiant vaiką į stovyklą, būtina jo pasiklausti, ar jis iš tiesų nori važiuoti ir taip pat patiems pasverti sūnaus ar dukros galimybes.
„Mamyčiukams”, pakliuvusiems į stovyklą, reikia ypatingos auklėtojų globos ir pasakų, kurios sekamos prieš miegą.
Taip pat darbuotojai pasinaudoja žinomais personažais-prioritetais, kad nuteiktų vaikus teigiamai. Pavyzdžiui, šiemet su mažaisiais stovyklautojais maudytis ir žaisti atvyks Kalėdų senelis, kuris mažiesiems yra autoritetas ir savotiškai atstos mamą.
Psichologai pataria neskubėti
Kai kurie tėvai, skubėdami vaiką visko išmokyti ir padaryti savarankišką, duoda per didelį krūvį, kuris vėliau gali peraugti į psichologines problemas, nesutarimus tarpusavyje.
Vaikų psichologė Ina Vasilienė pritarė stovyklos direktorės pastaboms apie vaiko galimybių įvertinimą. „Psichologai apie stovyklas mąsto pozityviai, tačiau prie atotrūkio nuo namų reikia pratinti palengva”, – tikino I.Vasilienė.
Psichologai įspėja, kad visi mokslai vasaros metu turi būti tik žaidimo formos, kad vaikas nejaustų, jog yra mokomas.
Be to, išvykstančiam ilgesniam laikui pradinukui būtina parūpinti galimybes bet kada susisiekti su artimaisiais, nes daugumai tokio amžiaus vaikų dar reikia mamos.