Pakruojis traukia ne tik varnų ir alaus mėgėjus

Vieno Pakruojo verslininko suburta entuziastų komanda įgyvendina unikalų projektą, sujungiantį skirtingas verslo rūšis

Šiaurės Lietuvoje įsikūręs Pakruojis turbūt nėra patraukliausia investuotojams vieta šalyje. Keisti Pakruojo įvaizdį nusprendusiam Antanui Albrikui prieš trejus metus kilo HAV (humoro, alaus ir varnizmo) valstybės idėja, kuri sulaukė 3,5 tūkst. sekėjų iš 18 pasaulio valstybių, tarp jų – iš Pietų Korėjos ir Australijos.

„Viskas prasidėjo nuo varnų, neslėpsiu – ir alaus buvo”, – šypsosi pašnekovas, iki HAV valstybės daugiau nei 15 metų turėjęs savo verslą, bet svarstęs, į ką išmainyti lig tol plėtotą prekybą tapetais.

Viliasi sparčios plėtros

Verslininko sumanyta ir dvejus metus gyvuojanti HAV valstybė – tai daugiaplanis kūrybinės industrijos projektas: siekiama ne tik atgaivinti tautos kultūrą, bet ir sukurti darbo vietų, o Lietuvą pasauliui pristatyti kaip įdomią partnerę.

Skleisdamas alaus, humoro ir varnų valstybės idėją, Albrikas su savo kolegomis taip stengiasi išgarsinti Pakruojo vardą. Tikimasi, kad susidomėję šios „valstybės” gyvenimu, Pakruojį lankys daugiau turistų, o juos aptarnaus su HAV valstybės vėliava susibūrę vietos verslininkai.

Nutautėjusiu žemaičiu, 20 metų gyvenančiu Pakruojyje, prisistatęs pašnekovas prasitarė, jog pirmosios investicijos, kad būtų galima paskelbti apie naujos HAV valstybės egzistavimą, būta šešiaženklės.

„Naujam traukos centrui sukurti reikia nemažų investicijų, bet jei tektų panašų projektą įgyvendinti kur nors Vilniuje, būtų kur kas didesnė suma. Dar 300 tūkst. litų apyvartinių lėšų reikėtų sparčiai projekto plėtrai, todėl šiandien vienas pagrindinių tikslų – rasti sumanų verslininką, kurio investicijos leistų HAV valstybės idėjai greitai išplisti Lietuvoje”, – sakė pašnekovas.

Nauda daugeliui

„HAV valstybė galėtų būti Lietuvos nuosavybė, kuri taptų dar vienu traukos objektu. Tačiau tam, kad šis tikslas būtų pasiektas ilgai nelaukiant, reikia privačių investicijų ir valstybės indėlio. Juk HAV projekto idėja gali sklandyti ne tik Pakruojyje, bet ir Panevėžyje, tačiau be valstybės pagalbos verslas nesukurs miestų infrastruktūros. Strategiją, galinčią duoti naudos ne tik pavieniams verslininkams, galima sudėlioti kooperuojant valdžią, verslą, visuomenę ir mokslą”, – kalbėjo HAV projekto koordinatorius.

Tačiau, pasak jo, daug naudos gali turėti bei kitiems duoti ir pavieniai verslininkai, į savo rankas paėmę HAV valstybės vėliavą. „HAV valstybėje sukurtas produktas gali būti ne tik suvenyras ar lauktuvės, bet ir verslo dovana. Juk kur kas įdomiau gauti daiktą su sava istorija – tas gaminiui suteikia prieskonį. Verslo požiūriu ši sritis – nearti dirvonai”, – kalbėjo Albrikas.

Neabejotinas poreikis

Vertindamas per dvejus metus nuo valstybės gyvavimo pasiektus rezultatus pašnekovas prisipažino, kad jie galėjo būti įspūdingesni, bet ir esama situacija neliūdina. „Pakruojo žmonės kepa „Varniukų” duoną, verda „Varniukų” alų, gamina suvenyrus. Šie produktai paklausūs, vadinasi, jų reikia. Panašių prekių galėtų būti ir daugiau. Būtent dėl mažo pasirinkimo teko atsakyti vienam JAV piliečiui, kuris norėjo savo restorane už Atlanto atidaryti HAV valstybės ambasadą”, – prisiminė Albrikas.

Anot jo, HAV valstybė – tai būdas verslui skatinti, tačiau kol kas su verslininkais dirbama be ilgalaikių įsipareigojimų. Tenkinamasi tuo, kad per renginius jie įsikuria su HAV valstybės vėliava ir sutinka HAV valstybės pasą turinčiam piliečiui parduoti su nuolaida alaus.

Pašnekovo teigimu, HAV valstybė duoda galimybę į skaniu naminiu alumi garsėjantį kraštą galima privilioti daugiau turistų. „Suprantame, jog svečiai iš Japonijos specialiai nevažiuos aplankyti HAV valstybės sostinės, tačiau sukūrę turistinį maršrutą, kuris sietų Kryžių kalną ir Pakruojį, tikėtina, kad ir turistų iš tolimų kraštų sulauktume. Juo labiau kad Pakruojyje yra į ką pažiūrėti”, – sakė Albrikas.

Jis pabrėžia, kad HAV valstybė – tarsi tortas, kurį valgant norint pajusti skonį reikia ragauti visų sluoksnių kartu: išgerti alaus, paragauti varnienos, sudalyvauti renginyje, pasižvalgyti po Pakruojo ir kaimyninių kraštų apylinkes.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.