Savaitgalį mariose ties Nida žuvavusių kelių tūkstančių kormoranų pasirodymas vietiniams gyventojams prilygo pavojaus signalui.
Šeštadienio popietę išvydę daugybę savo perimviečių vietose augmeniją sunaikinančių sparnuočių žmonės sunerimo dėl Nidos sengirės ateities.
Kone dešimtmetį Nidos apylinkėje tokio didelio kormoranų kiekio nidiškiai spėliojo, ar iki šiol 30-ies kilometrų atstumu nuo jų gyvenamosios vietos – Juodkrantėje – perėję paukščiai nesiruošia persikelti į Nidą.
Anot jų, Juodkrantės sengirę, kurioje auga kelių šimtų metų senumo medžiai, praktiškai sunaikinusi kormoranų kolonija gali pridaryti nuostolių ir šalia Nidos sengirės esančiam Tomo Mano nameliui.
Žinia, Juodkrantėje esanti kormoranų perimvietė šiuo metu išsiplėtė iki 10-ies hektarų ploto, o sparnuotųjų išmatose esanti rūgštis pažeidė ne vieną šimtą sengirės medžių. Skaičiuojama, kad iš viso paukščių gali būti iki dvidešimties tūkstančių.
Tačiau Kuršių nerijos nacionalinio parko vyriausiąjį biologą Gediminą Gružulevičių nidiškių nuogąstavimai tik prajuokino. Anot jo, jeigu kormoranų kolonija persikeltų į Nidą, būtų ne tik „labai gražu, bet ir gerai”.
„Ir šiandien prieplaukoje yra penkiasdešimt kormoranų. Paukščių pasirodymas ties Nida – normalus dalykas. Dabar jaunikliai palieka lizdus ir ruošiasi skristi žiemoti į Italiją ir Austriją. Juos pakeis iš šiaurinių rajonų pas mus atskrisiantys paukščiai”, – sakė specialistas.