Panevėžietę stilistę Maskvoje pasitiko tarybinė dvasia

Liepos 1-4 dienomis Maskvoje vyko 31-asis pasaulio kirpėjų čempionatas „Hairworld Moscow 2006“. Pasižiūrėti šio kas dvejus metus vykstančio konkurso buvo nukeliavusi ir gerai Panevėžyje žinoma kirpėja, grožio studijos „Oranžinis stilius“ vadovė Aušra Lunskienė

Konkursas įsiminė ilgam

Gerai Panevėžyje žinoma kirpėja Aušra Lunskienė neslėpė, kad konkursas ją sužavėjo.

„Tai išties nepakartojamas reginys. Buvo gražu žiūrėti, kaip dirba tikri kirpėjai profesionalai. Įspūdžiai nepakartojami“, – PB teigė A.Lunskienė.

Panevėžietė Maskvoje buvo ne vienintelė lietuvė – kartu iš Lietuvos vyko dar viena kirpėja ir dvi manikiūrininkės.

A.Lunskienė prisipažino dar gyvenanti tomis akimirkomis, patirtomis Maskvoje.

„Prisiminimai dar gyvi. Kol kas negaliu visko „susidėlioti“, nes tai, ką pamačiau Maskvoje, išliks ilgam“, – tikino „Oranžinio stiliaus“ vadovė.

Nors to, ką pamatė Maskvoje, A.Lunskienė sakė negalėsianti pritaikyti praktikoje, vis dėlto džiaugėsi turėjusi progą dalyvauti seminaruose profesionalams, iš arti pamatyti, kaip dirba patys geriausi pasaulio kirpėjai.

Tarybinė dvasia dar juntama

Pasakodama apie madas Rusijoje – ir ne tik šukuosenų, – A.Lunskienė tvirtino, kad, palyginti su Lietuvoje vyraujančiomis madomis, skirtumas akivaizdus.

„Iš tikrųjų, skirtumas – didelis. Galiu pasakyti, kad Rusijoje vis dar jaučiama tarybinė dvasia. Taip pat akivaizdžiai jaučiasi ir socialiniai skirtumai“, – PB pasakojo specialistė. Lietuvoje, anot kirpėjos, skirtumo tarp turtingųjų ir ne tokių pasiturinčiųjų beveik nematyti.

„Rusų aukštuomenės moterys, kurios priklauso turtingiesiems, visuomet išsipuošusios, pasidažiusios, avi aukštakulnius, šukuosenos įmantriausios. Pas mus, Lietuvoje, net vakare taip išsipusčiusių moterų nepamatysi“, – pasakojo A.Lunskienė.

Madinga – priauginti plaukai

Kirpėja tvirtina, kad šukuosenų pasaulyje mados keičiasi nuolat, tačiau iš lėto.

„Viskas vyksta palengva, po truputėlį, – sako A.Lunskienė. – Stengiamasi sukurti vis kažką naujo, nematyto. Tačiau neįmanoma, kad per vieną dieną įsivyrautų trumpų ar ligų plaukų mada“.

Šiuo metu, pasak specialistės, labai populiaru priauginti plaukai.

„Dabar priauginami plaukai išties labai populiarūs. Tai pastebėjau ir Maskvoje, – pridūrė ji. – Kalbant apie kirpimus, populiarūs tampa trumpi kirpimai, kai pakaušyje paliekamos ilgos „uodegos“ – tai irgi yra viena iš naujovių. Tiesiog visas viršugalvis kerpamas trumpai, tik pakaušyje paliekami ilgi plaukai“, – apie madingiausias šukuosenas pasakojo A.Lunskienė.

Kirpėja akcentavo, jog tebemadingas ir vadinamasis griežtas kirpimas, kai viso kirpimo linijos yra labai aiškios: „Tai panašu į trumpus perukus, kuomet matosi visos linijos“.

Ilgaplaukės dažniausiai blondinės

Turtingosios Rusijos ponios, pasak A.Lunskienės, dažniausiai puikuojasi ilgais šviesiais plaukais.

„Kiek ten buvau, pastebėjau tikrai nemažai blondinių, kurios dažniausiai plaukus nešioja labai ilgus – net žemiau juosmens“, – pasakojo A.Lunskienė.

Kalbėdama apie madingiausias spalvas, specialistė teigė, jog trumpus plaukus turinčios moterys ar merginos dažniausiai juos dažo tamsesnėmis spalvomis. Tačiau norėdamos išryškinti spalvą, nusidažo ir kelias ryškesnes sruogeles. Ilgaplaukės – priešingai: jos dažniausiai plaukus dažosi šviesiomis, skaisčiomis spalvomis.

Nugalėjo rusai

Rusijoje vykęs kirpėjų čempionatas „Hairworld Moscow 2006“ labai sėkmingas buvo patiems konkurso šeimininkams – jie „susišlavė“ visus apdovanojimus.

Anot A.Lunskienės, rusai mados pasaulyje iš tiesų vaidina labai svarbų vaidmenį.

„Rusų meistrai madai daro tikrai nemažą įtaką. Ne veltui jie ir laimėjo visus prizus. Net ir italams, kurie laikomi vienais geriausių specialistų, nepavyko konkuruoti su jais“, – teigė A.Lunskienė. Pasak jos, su rusais ir bendrauti daug paprasčiau.

Viešėjusią Maskvoje panevėžietę stilistę labiausiai nustebino pustuštės Maskvos gatvės.

„Vaikščioti po tokias gatves buvo nelabai jauku… O tuščios jos dėl to, kad daugelis ne pėsti vaikšto, o važinėja metro. Ten vyksta toks požeminis gyvenimas“, – įspūdžiais dalijosi A.Lunskienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.