Tango: bendravimas be žodžių

Neseniai baigėsi tradicinis tango festivalis Suomijoje, kuriame dalyvavo Lietuvos dainininkė Judita Leitaitė bei kartu su ja koncertavusi grupė „4 tango”

Kristina Žebrauskaitė, „4 tango” akordeonistė, LŽ sakė, kad paprastai šiame festivalyje dalyvauja vien suomiai, tačiau Judita Leitaitė Suomijoje labai gerai žinoma, mylima ir laukiama dainininkė. Jos prodiuserė Vilija Grigonytė susisiekė su renginio organizatoriais, ir šie pakvietė lietuvius. Be mūsų tautiečių, festivalyje dalyvavo rusai, visi kiti atlikėjai buvo vietiniai.

Leitaitės ir „4 tango” koncertas buvo skirtas rinktinei publikai – ne tiems, kurie atvyksta pasilinksminti ar susitikti su draugais. Koncerto klausėsi ypač susidomėjusieji tango muzika, įvairiais šio šokio stiliais. Daugiausia tai buvo svečiai iš kitų šalių. Vienas jų – muzikologas iš Tailando, atvykęs į renginį ieškoti įdomių grupių, užkalbino mūsiškius – ir grupė jau turi kvietimą į Tailandą. Pakvietė ir suomiai, tik į kitą festivalį. Lietuvių pasirodymui abejinga neliko ir smuikininkė iš Amerikos. „Manau, gėdos Lietuvai tikrai nepadarėme”, – šypsosi Žebrauskaitė.

Mūsų menininkai surengė du koncertus. Pirmasis vyko Seinajoke miestelio pagrindinėje koncertų salėje, turinčioje puikią akustiką. Tango festivaliai išsiskiria žmonių gausa, o į šį koncertą susirinko apie 40 tūkst. tango gerbėjų. Antrasis koncertas vyko kito miestelio parodų salėje. Pasak Žebrauskaitės, tokia aplinka padėjo dar geriau įsijausti į muziką. Iš visų šventėje dalyvavusių grupių tik dvi gavo progą koncertuoti salėse, visa kita buvo masinis renginys lauke.

Temperamentingo tango festivalis Suomijoje jau tapo tradicinis. Nors šio krašto žmonės laikomi santūriais, jie yra fanatiški aistringojo Argentinos šokio gerbėjai. Per renginį buvo šokama net gatvėse, bet kokiu paros metu, nemokantieji galėjo išmokti. Dauguma žiūrovų – vyresni nei 30 metų žmonės, tačiau gatvėse galėjai pamatyti ir jauną merginą, šokančią su gerokai vyresniu partneriu. „Šokant tango žmogus be žodžių pabendrauja su kitu”, – sakė Žebrauskaitė. Jai taip ir liko paslaptis, kodėl tango suomiams yra tapęs visuotiniu reiškiniu. Jie tango pritaikė prie savo temperamento – šioje šalyje aistringasis šokis yra liūdnas, nostalgiškas, lėtas, jame švelnesnė instrumentinė muzika.

Žebrauskaitei tango yra tapęs svarbia gyvenimo dalimi. Ji džiaugiasi, kad gyvena tarsi įkūnydama amerikietišką svajonę – dirba tai, kas patinka, ir gauna už tai pinigus. „Tango priverčia ir galvoti, ir jausti. Jis visoks – ir aistringas, ir nostalgiškas, ir beviltiškas…” – teigė pašnekovė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.