Aukštai valdininkei – dvigubas kirtis

Panevėžio apskrities viršininko pavaduotoja Zita Kukuraitienė vakar žinią apie savo atleidimą sutiko visa ištinusi.

Kai naujosios Vyriausybės posėdyje buvo pranešama apie atleidžiamus apskričių viršininkus ir jų pavaduotojus, panevėžietė valdininkė jau gulėjo ligoninėje.

Medikai šokinėjo aplink atvežtą pacientę niekaip negalėdami nustatyti diagnozės.

Vilčių išlikti nepaliko

Vos pradėjusi darbą naujoji Vyriausybė vakar popiet posėdyje turėjo atlikti privalomą procedūrą – atleisti iš darbo politinio pasitikėjimo valdininkus – apskrities viršininkus ir jų pavaduotojus.

Tie valdininkai, kurie priklauso partijoms, suformavusioms mažumos valdžią, buvo atleisti tik formaliai. Tuoj po atleidimo procedūros jie buvo ir vėl patvirtinti eiti savo senas pareigas.

Taip atsitiko ir Panevėžio apskrities viršininkei Gemai Umbrasienei. Valstiečiams liaudininkams priklausanti politikė išsaugojo savo postą – ji toliau eis šias aukštas pareigas.

Tačiau G.Umbrasienės pavaduotojai Z.Kukuraitienei atleidimas buvo ne žaidimas. Ji iš tiesų neteko pavaduotojos pareigų. Nors dėl atleistųjų valdinininkų Vyriausybė galutinį sprendimą žada paskelbti po kelių dienų, jau visiškai aišku, kad panevėžietei malonė nebenusišypsos.

Z.Kukuraitienė priklauso Naujajai sąjungai.

Artūro Paulausko vadovaujami socialliberalai yra opozicijoje ir į jokius postus nepretenduoja.

Tą vakar po Vyriausybės posėdžio „Panevėžio rytui“ patvirtino ir jame dalyvavusi G.Umbrasienė.

Vietoj užuojautos – komplimentai

Vakar Z.Kukuraitienė ne iš karto galėjo kalbėti su žurnaliste – jai tuo metu teko kentėti procedūras.

Vėliau valdininkė pati paskambino ir papasakojo apie savo bėdą.

Tačiau ta bėda iš pradžių kai kam pasirodžiusi netgi kaip privalumas.

Kai pirmadienį ji nuėjo į darbą, pavaldiniai pirmiausia pažėrė komplimentų – esą labai gražiai atrodanti.

„Kaipgi neatrodysi, kai raukšlės nuo patinimo išsilygino“, – juokėsi išties ne pagal amžių visada gerai atrodanti 50 metų Z.Kukuraitienė.

Tuo metu ji jau jautėsi prastai. Suprato, kad tinsta, buvo bloga, tačiau tikino bandžiusi iš visų jėgų laikytis – sulaukti lemtingojo Vyriausybės posėdžio.

„Nenorėjau, kad manytų, jog susirgau fiktyviai, tik siekdama dirbtinai pratęsti savo darbą apskrities administracijoje“, – aiškino valdininkė.

Tada jai į pagalbą atėjo kolegos. Visi kartu pagal teisės aktus išsiaiškino, kad nuo jos ligos niekas nepriklausys – ar ji gulės ligoninėje, ar bus darbe, vis tiek bus atleista iš karto.

Kaip vakar buvo nurodyta Vyriausybės sprendime, Z.Kukuraitienė, kaip ir kiti valdininkai iš kitų miestų, darbo neteks kitą savaitę – liepos 26 dieną, kai apie tai bus paskelbta „Valstybės žiniose“.

Vakar rytą Z.Kukuraitienė buvo paguldyta į Panevėžio ligoninę.

Diagnozės dar nėra

Apskrities viršininko pavaduotoja spėja, kad ligą jai atnešė linksmas savaitgalis prie Daugų ežero. Ten vyko kasmetinis socialliberalų sąskrydis.

Vos grįžusi iš sąskrydžio, moteris jau sekmadienio vakarą pasijuto blogai. Baisiausia, kad ėmė visa tinti.

„Kojos kaip pagalvės. Į švarkelį nebeįlindau. Paakiai – ištinę“, – taip apie savo būseną pasakojo ligonė.

Iš pradžių ji manė, kad gal po maudynių ežere ir gulėjimo ant žemės sutriko inkstų veikla.

Vėliau, kai pradėjo lyg ir svaigti galva, – įtarė ir erkės įkandimą. Nors visur apsičiupinėjo, nieko panašaus į tą žymę nerado.

Medikai bando nustatyti pacientės ligą, gelbėja ligonę lašelinėmis, vaistais. Yra atvejų, kai kūno tinimą lemia nerviniai stresai.

Liko paslaptinga iki galo

„Kai guliu – jaučiuosi gerai, kai atsikeliu – kažkas ne taip“, – vakar juokėsi Z.Kukuraitienė.

Viršininko pavaduotoja 5,5 metų dirbusi moteris tikino, kad dabar jai svarbiausia išgyti, o pareigų netekimas – antraeilis dalykas.

Dėl to nė kiek nesijaudinanti dar ir todėl, kad ši žinia jau išsitempė kaip guma per kelis mėnesius. Nuo balandžio pradžios, kai iš pareigų buvo atstatydintas Seimo pirmininkas A.Paulauskas, visi apie tai tik ir trimitavo.

Per tą laiką Z.Kukuraitienė apsiprato su būsimu atleidimu, be to, turėjo laiko ir kito darbo pasiieškoti.

Nors anksčiau ji buvo išsitarusi žurnalistams, kad pasiliks dirbti savo partijos aparate, tačiau vakar to nepatvirtino. Ji nieko nepasakė ir apie galimybę grįžti dirbti žurnalisti-nio darbo.

Mini žinomą socialdemokratą

G.Umbrasienė per visas permainas taip pat tvirtino išlikusi šaltakraujiška.

Apskrities viršininkės žiniomis, atlaisvintas jos pavaduotojo postas skirtas socialdemokratams. Kol kas teko girdėti tik dvi kandidatų pavardes – Panevėžio socialdemokratų lyderio Povilo Vadopolo ir buvusio Seimo nario Alfonso Puloko, dabar dir-bančio Pasvalio darbo biržoje.

Tai, kad išardomas dviejų moterų valdžios tandemas, G.Umbrasienė tikino nuoširdžiai apgailestaujanti. Jai apskritai nemalonu, kad valdžioje mažėja moterų. Tačiau juokdamasi sutiko ir su žurnaliste, kad moters ir vyro sąjunga skirta pačios gamtos.

Po apskritį sklidusius gandus, kad ji konfliktavo su aštroko būdo pavaduotoja, G.Umbrasienė paneigė. Ji pripažino, kad buvo nuomonių skirtumų, tačiau konfliktų išvengta.

„Man daug kas karksėjo dar prieš einant vadovauti, kad kentėsiu su tokia pavaduotoja, tačiau taip neįvyko“, – tikino apskrities viršininkė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.