Krepšininkai laimėjo žūtbūtinę kovą

Lietuvos krepšinio jaunimo (iki 20 metų) rinktinė vakar į kovą su ispanais ėjo nusiteikę mirti aikštėje, bet laimėti – tik pergalė jiems galėjo atverti duris į kitą etapą, kuriame komandos kovos dėl 1-8 vietų. Po pasiaukojančios kovos mūsų šalies krepšininkai šventė pergalę 92:88 ir, D grupėje užėmę antrąją vietą, pateko tarp 8 stipriausių Europos komandų.

D grupėje vyko pati dramatiškiausia kova dėl teisės tęsti kovą dėl medalių. Po dviejų varžybų dienų visos keturios komandos turėjo po vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą, todėl viską lėmė vakar dienos mačai.

Į pergalę vedė gynėjai

Pirmasis Lietuvos ir Ispanijos komandų kėlinys vyko taškas į tašką. Pavojaus signalas mūsiškiams nuskambėjo jau 6-ąją minutę, kai vienas svarbiausių kovotojų dėl kamuolio Povilas Butkevičius prasižengė 3-iąjį kartą. Nesisekė Vilmantui Diliui ir Martynui Pociui.

Antrajame ketvirtyje po Manto Simonavičiaus taiklių tritaškių serijos Lietuvos ekipa 16-ąją minutę atitrūko 39:25, tačiau kitą atkarpą pralaimėjo 0:11 ir kova vėl prasidėjo iš naujo. 14-ąją minutę P.Butkevičius prasižengė 4-ąjį kartą, o 19-ąją dvi iš eilės pražangas užsidirbęs V.Dilys buvo priverstas palikti aikštę visam laikui.

Netekę pagrindinių aukštaūgių, lietuviai neprilygo varžovams kovodami dėl kamuolio, tačiau žaidė beveik be klaidų ir atakas rengė per gynėjus. Nesulaikomas buvo Mantas Kalnietis, kurio buvo pilna visur – ir renkant taškus, ir kamuolius, ir organizuojant atakas.

Po didžiosios pertraukos permaininga kova vyko taškas į tašką. Tačiau baigiantis trečiajam kėliniui lietuviams pavyko vėl truputį atitrūkti – 60:52.

Prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui M.Kalnietis padidino skirtumą iki 10 taškų – 65:55. Ispanai vėliau dar buvo priartėję iki 3-5 taškų, tačiau lietuviai jiems nebeleido perimti iniciatyvos ir išplėšė kol kas pačią svarbiausią pergalę Europos čempionate.

Žalgirietis M.Kalnietis pelnė 25 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

R.Kurtinaitis – prieš Ch.Imbrodą

„Dar nesu matęs, kad komanda, praradusi 18 kamuolių, laimėtų rungtynes. Bet mums šįkart taip atsitiko, nes buvo geresni visi kiti rodikliai. O raktas į pergalę buvo drausmingas žaidimas. Mes padarėme tik 4 klaidas, varžovai – 16. Neturime aukštaūgių, bet šį trūkumą sugebame kompensuoti kitais dalykais. Žaidėme greitai, nepaisant to, klaidų beveik nebuvo. Tai tik rodo komandos meistriškumą, – gerokai užkimusiu balsu vakar po rungtynių mintimis dalijosi Lietuvos rinktinės strategas Rimas Kurtinaitis. – Džiaugiuosi, kad įveikėme pirmąjį barjerą. Bet įvykdyta tik minimali užduotis. Toliau bus dar sunkiau, nes, regis, pateksime į dar vieną „mirtininkų” grupę”. R.Kurtinaitis teigė, kad viena didžiausių komandos bėdų – stabilumo stoka.

„Antrajame kėlinyje su ispanais pirmavome 14 taškų, bet tuoj pat viską iššvaistėme. Sakiau vaikinams, kad jie nori visą mano kraują išsiurbti, – kalbėjo treneris. – Pastebėjau, kad mūsų problemos prasideda iškart prasidėjus keitimams. Todėl šįkart į starto penketą neįtraukiau psichologiškai stipraus Andriaus Aleksandrovo, tikėdamasis, kad jis įėjęs vėliau sustiprins žaidimą. Taip ir buvo. Starto penkete lyg ant sparnų žaidė Simonavičius, o vėliau gerai įsitraukė ir Aleksandrovas”.

R.Kurtinaičiui pergalė prieš ispanus dvigubai maloni – šią komandą treniruoja buvęs jo treneris Chavjeras Imbroda.

„Labai smagu laimėti prieš buvusį trenerį, bet būtų dar maloniau, jeigu būtume kovoję finale”, – sakė R.Kurtinaitis.

Nusileido graikams

Pirmąją čempionato dieną 71:81 pralaimėję Graikijai, šeštadienį lietuviai 98:86 nugalėjo Bulgariją. Dvikovoje su bulgarais lietuviai diktavo savo sąlygas, tačiau 33-iąją minutę leido varžovams priartėti iki 79:82. Vis dėlto susitelkę Lietuvos krepšininkai greitai įgijo saugų atstumą ir ramiai baigė rungtynes.

Šiose rungtynėse komandos lyderiu buvo Martynas Pocius, pelnęs 32 taškus.

Bulgarai, 75:73 įveikę ispanus, vakar dvikovoje su graikais pergalę iš savo rankų išleido likus 3 sekundėms. Beveik visą laiką pirmavę Bulgarijos krepšininkai lemiamos varžovų atakos metu paliko laisvą 209 cm ūgio Ntušaną Šakotą, kuris pataikė tritaškį ir išplėšė pergalę Graikijai 78:77.

Galutinė D grupės lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai):

1. Graikija 2 1
2. Lietuva 2 1
3. Bulgarija 1 2
4. Ispanija 1 2

Kaip žaidė kiti

A grupė: Serbija – Juodkalnija – Latvija 72:61, Kroatija – Baltarusija 64:58, Baltarusija – Serbija – Juodkalnija 57:81, Latvija – Kroatija 79:95, Latvija – Baltarusija 77:84.

Galutinė A grupės rikiuotė: 1. Serbija – Juodkalnija (3 pergalės, 0 pralaimėjimų), 2. Kroatija (2, 1), 3. Baltarusija (1, 2). 4. Latvija (0, 3).

B grupė: Izraelis – Italija 66:64, Slovėnija – Vengrija 92:60, Vengrija – Izraelis 68:72, Italija – Slovėnija 74:70.

B grupės rikiuotė po dviejų rungtynių: 1. Izraelis (2, 0), 2. Slovėnija (1, 1), 3. Italija (1, 1), 4. Vengrija (0, 2).

C grupė: Rusija – Prancūzija 63:92, Turkija – Vokietija 83:45, Vokietija – Rusija 51:81, Prancūzija – Turkija 60:66.

C grupės rikiuotė po dviejų rungtynių: 1. Turkija (2, 0), 2. Prancūzija (1, 1), 3. Rusija (1, 1), 4. Vokietija (0, 2).

Paskutinės kovos, po kurių paaiškėjo galutinės komandų vietos, baigėsi vakar vėlai vakare.

Šiandien Europos čempionate – poilsio diena. Rytoj aštuonios stipriausios komandos, grupėse užėmusios 1-2 vietas, pradės ketvirtfinalio kovas, o likusios aštuonios varžysis dėl 9-16 vietų.

Lietuviai žais naujai sudarytoje E grupėje su A grupės nugalėtoja Serbijos ir Juodkalnijos ekipa, C grupės laimėtojais ir antrąją vietą B grupėje užėmusia rinktine.

Ką liudija statistika

Ispanija – Lietuva 88:92 (20:20, 21:23, 14:20, 33:29). Ispanijai taškus pelnė: Ch.Antelas 24, K.Suaresas 13, M.Fernandesas 12, A.Monkasis 11, I.Garsija ir K.R.Sanuis po 10, P.Ribasas ir S.Lulas po 4; Lietuvai: M.Kalnietis 25 (10/11 dvitaškių, 5/6 baudų, atkovojo 6, perėmė 2 kamuolius, 8 rezultatyvūs perdavimai), M.Simonavičius (5/11 tritaškių), A.Aleksandrovas 14, P.Abramavičius 12, M.Pocius ir R.Trakimas (žaidė 19 min.) po 11 (G.Kurtinaitis, V.Dilys). Taiklumas: dvitaškiai – 23/41 (56 proc.) ir 26/46 (56), tritaškiai – 9/30 (30) ir 8/24 (33), baudos – 15/24 (62) ir 16/24 (66). Atkovota kamuolių 50 ir 38, perimta 1 ir 7, klaidų 16 ir 4.

Bulgarija – Lietuva 86:98 (20:26, 20:25, 29:21, 17:26). Bulgarijai taškus pelnė: K.Ivanovas 24, S.Slaveikovas 23, D.Ivanovas 17, Z.Stojanovas 8, R.Dikovas 6, A.Velikovas 5; Lietuvai: M.Pocius 32 (10/15 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 9/10 baudų), M.Kalnietis 18 (7 rezultatyvūs perdavimai), P.Butkevičius 16 (atkovojo 9 kamuolius), V.Dilys 15, A.Aleksandrovas 11, P.Abramavičius 6 (Ž.Kelys, M.Simonavičius, G.Kurtinaitis). Taiklumas: dvitaškiai – 25/39 (64 proc.) ir 32/50 (64), tritaškiai – 9/31 (29) ir 3/11 (27), baudos – 9/20 (45) ir 25/30 (83). Atkovota kamuolių 34 ir 28, perimta 8 ir 12, klaidų 22 ir 15.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .