Mokslininkai nustatė, jog tūkstančių genų funkcijos priklauso nuo lyties. Šis atradimas padės rasti atsakymą į klausimą, kodėl moterys ir vyrai skirtingai reaguoja į vaistus ir ligas.
Pelių smegenų, kepenų, riebalinių ir raumeninių audinių tyrinėjimas parodė, jog genų ekspresija skiriasi priklausomai nuo lyties. Los Andželo universiteto mokslininkai mano, jog šie skirtumai priskiriami ir žmonėms.
Vyrai ir moterys neša vienodą genetinį kodą, tačiau gauti duomenys įrodo, jog baltymų sintezės greitis priklauso nuo lyties. Taigi lytis įtakoja, kaip vystosi viena ar kita liga.
Šie rezultatai turi ypatingą reikšmę kai kurių ligų, į kurias yra linkusi tam tikra lytis, mechanizmų perpratimui. Pavyzdžiui, moterys labiau linkusios į autoimuninius susirgimus, kaip vilkligė ir išsėtinė sklerozė. Vyrai dažniau kenčia nuo kardiologinių susirgimų bei Alzhaimerio ligos.
Šis tyrimas ypatingai svarbus todėl, kad anksčiau mokslininkams nepavykdavo įrodyti tokio esminio genetinio skirtumo tarp lyčių.
Šaltinis: MIGnews.com