Apsinuodijote maistu? Išplaukite skrandį

Viduriuoti nemalonu, bet viduriuojant iš žarnyno pasišalina toksinai ir mikrobai. Todėl nereikia tuojau pat griebtis vaistų nuo viduriavimo. Jie paralyžiuoja žarnyno lygiuosius raumenis ir numalšina skausmą bei sumažina viduriavimą, bet ligos sukėlėjai lieka žarnyne ir toliau nuodija organizmą – tad po neilgos pertraukos savijauta vėl pablogėja.

Antibiotikams – ne

Antibiotikais gydyti nesmarkų viduriavimą taip pat negalima: toksinų jie nesunaikina, o mikrobai patys pasišalina per 1-2 dienas.

Be to, naudingajai žarnyno florai antibiotikai labai kenkia.

Vaistai dar labiau sudirgina mikrobų pažeistą žarnyno gleivinę. Kartais viduriavimu prasideda itin pavojingos ligos, pvz., apendicitas, reikalaujančios skubios medikų pagalbos.

Suvartoti antibiotikai ar skausmą malšinantys vaistai trukdo gydytojams nustatyti tikslią diagnozę.

Druskos tirpalas, vaistažolių antpilai

Kai viduriavimą sukelia apsinuodijimas maistu, pirmiausia būtina išplauti skrandį. Ši procedūra padeda organizmui greičiau atsikratyti mikrobų, toksinų ir nuodų, patekusių į virškinamąjį traktą.

Plovimui rekomenduojama sunaudoti 5-6, o sunkesniais atvejais – iki 10-12 l vėsaus virinto vandens. Kad plovimas geriau neutralizuotų toksinus, galima į vandenį įdėti juos neutralizuojančių medžiagų.

Druskos tirpalas: į 1 l vandens įberiamas 1 valgomasis šaukštas druskos. Šiuo tirpalu naudinga skrandį išplauti net praėjus dvylikai valandų nuo apsinuodijimo, jeigu anksčiau dėl kokių nors priežasčių nepavyko to padaryti.

Vaistažolių antpilai: į skrandžio plovimui skirtą skystį įpilama truputį perfiltruotos arbatos arba medetkų antpilo.

Galima naudoti ir ramunėlių, jonažolių arba šalavijo antpilus, kuriuose yra augalinių antibiotikų (į 1 l vandens pilama 1 stiklinė antpilo).

Aktyviosios anglies tirpalas: virintame vandenyje ištirpinamos 4-5 pakuotės aktyviosios anglies ir į kiekvieną stiklinę plovimui skirto skysčio įpilama po 2 valgomuosius šaukštus šios skendos. Būtina išgerti mažiausiai 3-4 stiklines tokio tirpalo. Jeigu jis nesukelia vėmimo, reikia pirštais paspausti liežuvio šaknį.

Procedūrą reikia kartoti tol, kol užtenka anglies tirpalo. O ją baigus, būtina išgerti dar 20-30 g aktyviosios anglies skendos arba suvartoti kitokio enterosorbento, šalinančio intoksikacijos simptomus.

Srandis „sustoja” patyrus stresą

Sutrikus skrandžio ir žarnyno veiklai, žmonės pirmiausia pagalvoja, kad apsinuodijo maistu. Bet taip gali atsitikti ir dėl kitokių priežasčių.

Virškinimas sutrinka, pavyzdžiui, persivalgius daržovių arba vaisių, ypač nepakankamai prinokusių, kurių ląsteliena stimuliuoja žarnyno motoriką.

Viduriuojame ir pradėję maitintis vegetarišku maistu. Mat gyvulinės kilmės baltymų stoka sutrikdo žarnyno veiklą.

Virškinimas sutrinka ir tuomet, kai paskubomis suvalgome daug maisto. Skrandis „sustoja” ir susijaudinus, išsigandus, patyrus stresą.

Jeigu vaistuose nuo rėmens yra magnio oksido, jų vartojimas taip pat sukelia viduriavimą.

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.