Maisto tikrintojai didelių pažeidimų neužfiksavo

Viešojo maitinimo įstaigas tikrinintys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tvirtina, kad Klaipėdos, Neringos bei Palangos mietuose šiurkščių maisto tvarkymo taisyklių pažeidimų kol kas nepadaryta. Tačiau smulkių, kaip ir kasmet, neišvengta.

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistės Jūratės Mačiulienės teigimu, sezoniniams tikrinimams dar laukiama šiltesnio oro, tačiau nuolat vykdomi planiniai reidai.

Pasak jos, dažniau aplankomos įstaigos, kuriose pažeidimai kartojasi. Ypač dažnai tai nutinka kulinarijos ir konditerijos produktų parduotuvėse.

„Pagrindinės problemos iškyla dėl maisto laikymo sąlygų. Tarkim, karštų patiekalų negalima laikyti ilgiau nei keturias valandas ir ne žemesnėje nei 60 laipsnių karščio temperatūroje”, – sakė J. Mačiulienė.

Ji tvirtino, jog kai kurių produktų vasarą gyventojams apskritai vertėtų atsisakyti, o kavinėms peržiūrėti savo asortimentą. Mat J. Mačiulienės žiniomis, pavyzdžiui, malta virta mėsa, konditerijos produktai su įvairiais kreminiais komponentais, virtos daržovės, mišrainės yra imlesni bakteriniam užterštumui.

Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė pasakojo, kad šiemet didelių pažeidimų neužfiksuota. „Rasta higienos normų, produktų ženklinimo neatitikimų. Ypač problemoiška tai, kad ima trūkti gerų maisto gamybos specialistų kavinėse.

Be to, patariame žmoonėms nepirkti gaminių iš jį nešiojančiųjų prekeivių. Mes nė vienam jų neišdavėm leidimo prekiauti, išskyrus kelis Nidoje.”

Specialistės teigimu, sunku sukontroliuoti, kokiose sąlygose ir iš ko buvo gaminami beliašai, čeburekai, vafliai ir panašūs gaminiai.

Taip pat nereiktų pirkti pieno produktų iš juos nešiojančiųjų žmonių.

„Ant produkto turi būti nurodyta kilmės šalis, klasė, pavadinimas. Reiktų apžiūrėti, ar prekė nėra suminkštėjusi ar kitaip pakeitusi savo išvaizdos. Jei pastebėjote neatitikimų, galite pranešti mūsų tarnybai”.

Palangos miesto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistas Arūnas Elijošius sakė, kad laikinosios ir nelaikinosios maisto prekybvietės tikrinamos jau seniai, tačiau kurorte didelių pažeidimų taip pat nepastebėta.

„Kol kas nubausta tik dėl nedidelių netitikimų taisyklėms, kuriuos galima sutvarkyti per penkiolika minučių. Pavyzdžiui, kavinėse asmens higienos: netinkami drabužiai, kepuraičių neturėjimas, bendrosos higienos: netinkamai laikomi produktai, prasta grindų ar stalo danga pažeidimai.”

Jo teigimu, pastaruoju metu buvo pasirodę nemažai nelegalių prekiautojų braškėmis, neturinčių nei leidimo, nei įsigijimo dokumentų. Patariama tokių geriau nepirkti, mat nežinia kaip jos buvo užaugintos.

Beje A. Elijošius griežtai patikino, jog išnešiojamosios prekybos leidimai tikrai nebus derinami.

Lina Narbutaitė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.