Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) 2004 – aisiais metais „Santariškių radijas” pradėjęs transliacijas, kaip vietinis – laidinis radijas, nuo š.m. liepos 10 d. transliuojamas internetu (www.santa.lt) ir gali būti girdimas visoje Lietuvoje.
VUL Santariškių klinikose, vienoje iš didžiausių šalies ligoninių, gydosi pacientai iš visų respublikos regionų. Ne kiekvienas, ištiktas negalios, gali skaityti ar žiūrėti televizorių. Tuomet bene tinkamiausias – radijas, kuris pateikia ligoniui žinotinos informacijos. Ilgos laukimo valandos poliklinikoje prie gydytojų kabinetų ar gulint palatoje, išnaudojamos švietimui ir informacijai, taip taupomas ir medikų laikas.
„Būkite pasveikinti ir būkite sveiki” – taip kasdien pradeda savo programą „Santariškių radijas”. Tai – radijas, transliuojantis medikų ir žurnalistų rengiamas bei vedamas laidas.
Kasdien, 10 – 11 val.; 13 – 14 val. ir 18 – 19 val. galima girdėti tokias „Santariškių radijo” programas: Medicinos naujienos, Susitikimai (pažintis su įdomiais žmonėmis), Kalbos kultūros laida „Trūksta žodžių”, Psichologo patarimai, Žymūs pasaulio dainininkai ir kt.
Laidoje „Būkite sveiki” (aktuali informacija) yra bendradarbiaujama su visomis sveikatos apsaugos įstaigomis. Tokiu būdu yra siekiama gerinti informacijos ir žinių prieinamumą, skleidžiant visuomenės sveikatinimo programas, didinant gebėjimus greitai ir efektyviai reaguoti į grėsmes sveikatai, ugdant sveikatą, pagrindinį dėmesį sutelkiant į įtaką darančius sveikatai neigiamus veiksnius.
Pabandžiau rasti svetainę, radau, ten pateikta tokia pat informacija apie radijo klausymą internetu, bet nieko daugiau 🙁