Pasaulio futbolo čempionė – Italijos rinktinė

Pasaulio futbolo čempionato finale, Berlyno olimpiniame stadione, triumfavo Italijos rinktinė, po baudinių serijos 5:3 palaužusi Prancūzijos komandą. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas nugalėtojo neatskleidė – 1:1 (1:1, 1:1).

Pasaulio futbolo čempionatų finale 11 metrų baudinių serijos prireikė antrą kartą: 1994 metais JAV vykusiame čempionato finale Brazilijos rinktinė 3:2 įveikė Italijos futbolininkus.

Italija pasaulio čempione tapo ketvirtą kartą. Iki šiol italai triumfavo 1934, 1938 ir 1982 metų pasaulio čempionatuose. Prancūzai tokiu trofėjumi džiaugėsi kartą – 1998 metais.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo prancūzai – jau 7 minutę Italijos rinktinės gynėjas Marco Materazzi baudos aikštelėje neleistinai sustabė Flourentą Malouda. Teisėjas iš Argentinos Horacio Elizondo nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo Prancūzijos rinktinės kapitonas Zinedine’as Zidane’as.

Italai nepalūžo – 19 minutę M.Materazzi išpirko savo klaidą – gynėjas taikliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į Fabieno Barthezo saugomus vartus.

Pajutę žaidimo skonį, italai šturmavo varžovų vartus – minutę 35 minutę pavojingai atakavo Luca Toni, bet jo smūgiuotą kamuolį blokavo Prancūzijos rinktinės gynėjas Lilianas Thuramas.

Netrukus, po Andrea Pirlo pakelto kampinio, galva smūgiavo aktyviai žaidęs L.Toni, tačiau kamuolys atsitrenkė į skersinį.

Antrojo kėlinio pradžią papuošė gražus Thierry Henry reidas Gianluigi Buffono vartų link. Tiesa, sėkmingai pabaigti ataką sutrukdė Italijos rinktinės gynėjas Gianluca Zambrotta, blokavęs Prancūzijos rinktinės puolėjo perdavimą.

52 minutę baudos aikštelėje dar kartą buvo pargriautas prancūzas F.Malouda, tačiau šį sykį H.Elizondo švilpukas tylėjo.

62 minutę, po tikslaus A.Pirlo perdavimo, L.Toni smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus, tačiau besidžiaugiančius italus nuramino rungtynių teisėjas, užfiksavęs nuošalę.

Prancūzijos rinktinės aistruolius krūptelėti privertė galingas italo A.Pirlo baudos smūgis, po kurio kamuolys praskriejo greta virpsto.

Netrukus pavojingai smūgiavo T.Henry, bet patikimai vartus saugojo G.Buffonas.

Pratęsimo metu, 99 minutę, puikią progą pelnyti įvartį turėjo Prancūzijos rinktinės saugas F.Ribery, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

Netrukus, 102 minutę, galva smūgiavo Z.Zidane’as, tačiau įspūdingai sužaidė G.Buffonas.

110 minutę rungtynių įtampa pasiekė kuliminaciją – už smūgį Italijos rinktinės gynėjui M.Materazzi raudona kortelė buvo parodyta Z.Zidane’ui.

Baudinių serijoje italai smūgiavo be klaidų, o Prancūzijos rinktineės viltis palaidojo D.Trezeguet smūgis į skersinį.

F.Grosso (Italija) – 5:3

Naudingiausiu rungtynių žaidėju pripažintas Italijos rinktinės saugas A.Pirlo.

Raudona kortelė parodyta Z.Zidane’ui (110 minutę, Prancūzija).

Geltonos kortelės parodytos: Gianlucai Zambrottai (5 min., Italija); Willy Sagnoliui (12 min.), Alou Diarra (79 min.), F.Maloudai (111 min., visi – Prancūzija); Rungtynes stebėjo 72 000 žiūrovų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Pasaulio futbolo čempionė – Italijos rinktinė"