Buvusio premjero giminaitis išteisintas

Trečiadienį Klaipėdos apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis klaipėdiečiui Stasiui Vagnoriui (gim. 1960 m.), kaltintam dokumentų klastojimu bei apgaule pasisavinus 1 milijoną 300 tūkstančių litų.

Buvusio ministro pirmininko Gedimino Vagnoriaus antros eilės pusbrolis įtartas neteisėtai gavęs Europos Sąjungos struktūrinių fondų kompensaciją už du supjaustytus žvejybinius laivus.

Teismo sprendimu, S. Vagnorius dėl visų jam pateiktų kaltinimų išteisintas. Bus nuimtas ir jo banko sąskaitoms uždėtas areštas.

Išgirdęs nuosprendį, S. Vagnorius sakė, jog dėl neteisingų kaltinimų jo verslas patyręs apie 400 tūkst. litų nuostolių, pablogėjusi sveikata. Ar kreipsis į teismą siekdamas, kad nuostoliai būtų atlyginti, verslininkas sakė dar pagalvosiantis.

Pernai sužinojęs apie jam pareikštus įtarimus verslininkas buvo ištiktas šoko ir pateko į reanimaciją. Tačiau nepaisant prastos vyriškio sveikatos, Klaipėdos miesto apylinkės teismas leido jį areštuoti – iš pradžių dešimčiai dienų, areštas pratęstas dar dviem su puse mėnesio.

S. Vagnoriui ir jo tėvui priklausę žvejybiniai laivai PTB-6918 ir „Pilėnas“ buvo supjaustyti dar 2004-aisiais. Bendrovės „Rikneda“ vadovas S. Vagnorius, tuo metu dirbęs ir bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ techninės kontrolės skyriaus viršininku, pernai už juos gavo Europos Sąjungos struktūrinių fondų kompensaciją.

Įtarus, kad laivai buvo labai prastos būklės, o dokumentai klastoti, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai areštavo vyriškio sąskaitas, paėmė visus reikalingus dokumentus.

S. Vagnorius apie jam pareikštus įtarimus sužinojo mįslingomis aplinkybėmis. Į policiją jis buvo pakviestas pasiaiškinti dėl neva sukelto eismo įvykio.

Anot S. Vagnoriaus, jo ir tėvo laivai atitiko reikalavimus, keliamus kompensacijai gauti. Šiais laivais buvo gaudoma žuvis, tačiau jų remontuoti nebevertėjo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.